Zabrakło skuteczności

koszykarki lidera

Koszykarki Lidera Swarzędz w sobotę, w Poznaniu zmierzyły się w wielkopolskich, I-ligowych debrach z drużyną MUKS. – Mecz miał wiele podtekstów, a do tego był o większym niż zwykle ciężarze gatunkowym. Trener Anna Talarczyk tym razem desygnowała do gry w pierwszej piątce m.in. Agatę Makurat, dla której był to debiut zarówno w barwach Lidera, jak i I lidze kobiet – opisuje Marcin Madanowski, dyrektor sekcji w swarzędzkim klubie.

– MUKS rozpoczął od prowadzenia 5:0, ale potem to Liderki doszły do głosu. Po 10 minutach dziewczyny prowadziły 16:11. Niestety, druga kwarta to najgorszy okres gry naszego zespołu. Ten fragment spotkania przegraliśmy 13:24, grając ospale i niedokładnie. Do przerwy MUKS prowadził zatem 35:29. W trzeciej kwarcie rywalki powiększały przewagę, a my mieliśmy ogromny kłopot ze skutecznością. W całym meczu trafiliśmy tylko raz za 3 punkty. Na piętnaście takich prób! – dodaje.

W decydujących fragmentach meczu Liderki goniły wynik i w pewnym momencie ich straty wynosiły zaledwie punkt. Poznanianki szybko jednak ponownie powiększały prowadzenie. – W samej końcówce ciężar gry wzięły na siebie Wiktoria Flaszak i Aleksandra Żukowska, które rzuciły wszystkie 13 ostatnich punktów. Niestety, celna trójka najlepszej tego dnia Weroniki Papiernik ustawiła mecz i ostatecznie MUKS zwyciężył 66:59. Nagrodę dla najlepsze zawodniczki Lidera otrzymała Wiktoria Flaszak – opisuje Marcin Madanowski.

W najbliższą sobotę, o godz. 18.00 Lider podejmie w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. św. Marcin 1, zespół Contimax MOSiR Bochnia.

MUKS Poznań – UKS Lider Swarzędz 66:59
Lider: Flaszak 13, Wojdalska 11, Żukowska 9, M. Piasecka 9, Piechowiak 6, Makurat 6, Jarecka 3, Wdowiuk 2, A. Piasecka, Jędrzejczak.