Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Kwi 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Zadowoleni choć zmęczeni

Za nami trzecia edycja Cross Duathlon Żarnowiec. Zgłosiła się do niej rekordowa liczba uczestników. – Mieliśmy 186 uczestników, z czego 132 osoby startowały indywidualnie. Pozostali tworzyli dwuosobowe sztafety. Najstarszym uczestnikiem zawodów był Józef Wrona. 80-latek z Wielunia, mimo dwóch upadków z uśmiechem dobiegł do mety i nie był ostatni. Podczas wręczania nagród, dostał gromkie brawa od kibiców – opisuje Marcin Napierała, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie, a także dyrektor zawodów.

W tym roku pogoda była łaskawa dla sportowców, ale organizatorzy zafundowali im moc atrakcji w postaci stromych podbiegów czy mocnych i długich zbiegów. – Trasa była wymagająca, ale też malownicza, co wynagradza wszelkie trudy. Niektóre podbiegi wzbudzały u zawodników przerażenie, ale po ich pokonaniu widać było pełną satysfakcję – dodaje. Na trasie biegu spotkać można było m.in. zwycięzców dwóch poprzednich edycji, Pawła Gramackiego i Radka Ostrowskiego. Tym razem tylko ten drugi stanął na podium, a dokładnie na trzecim jego stopniu.

Drugie miejsce zajął Gracjan Stankiewicz z Obornik, a zwyciężył Adrian Drab z Kalisza, który dobiegł na metę po nieco ponad godzinie. Wśród kobiet najlepsza okazała się Patrycja Wachowska z Grójca Małego Tuż za nią uplasowała się Agata Korczyńska i Zuzanna Kownacka, obie z Poznania. Rywalizację wśród sztafet w poszczególnych kategoriach wygrywali: Tomasz Ogrodnik i Krystian Zając (Wściekłe koty), Artur Słomiński i Dawid Polaczyk (Team Aktywny Stęszew) oraz Stanisław Potrawiak i Adam Gryczyński (Team Aktywny Stęszew).

Wszyscy zawodnicy na mecie otrzymali pamiątkowy medal. Na wszystkich czekała też gorąca kawa, herbata i przepyszna zupa węgierska. – Wspomnieć należy również o akcji charytatywnej przeprowadzonej podczas zawodów przez fundację Aktywny Stęszew, która zbierała pieniądze na wózek sportowy do gry w koszykówkę dla Łukasza Spieczyńskiego – dodaje Marcin Napierała.

Autor: Paulina Nowacka

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 30 października 2018


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum