MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Zainspirować się “Orinoko”

Jak na festiwal podróżniczy to do Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. W dniach 22-23 czerwca odbyła się tam kolejna edycja festiwalu Orinoko nad Wartą. – To już siódma edycja festiwalu, podczas którego nasi goście opowiadają o przeróżnych zakątkach świata, o ciekawych kulturach i przyrodzie. Zależy nam także na tym, żeby podczas spotkań mówić o zrównoważonym rozwoju, o uważności na przyrodę – by podróże stanowiły dla niej jak najmniejsze obciążenie – mówiła Anna Fiedler, prezes Fundacji Key 4 Tomorrow.

Różnorodność spotkań oferowanych podczas festiwalu i możliwość bezpośredniej rozmowy z podróżnikami może stanowić również inspirację do wakacyjnych wypraw. – Początek wakacji to dobry moment, żeby w nim uczestniczyć. Zaczerpnąć od osób, którzy tutaj dzielą się swoimi doświadczeniami. Prezentujemy nie tylko wyprawy w odległe krainy, ale także te lokalne, bardziej osiągalne – podkreślał Tomasz Siuda z Fundacji.

Festiwal Orinoko nad Wartą to również warsztaty, które w namacalny sposób przybliżają nas do innych kultur i zwyczajów. Bębny z całego świata, etnosianuszki, robienie kolaży, makiety Safari. – Co roku najmłodszym proponujemy coś innego, ponieważ Orinoko od samego początku było festiwalem międzypokoleniowym, w którym  uczestniczyli i – mam nadzieję, że będą uczestniczyć – rodzice, dziadkowie i dzieci – zapraszała Agnieszka Ostrowska z Key 4 Tomorrow.

Festiwal jest również okazją do odkrywania skarbów mieszczących się w Muzeum Arkadego Fiedlera. Muzeum obchodzi w tym roku 50-lecie istnienia. – To był pomysł naszego ojca, aby pokazać, schowane gdzieś na strychu, pamiątki. Muzeum od pierwszych dni cieszyło się powodzeniem, wtedy też Polska była bardziej zamknięta. To były lata siedemdziesiąte ubiegłego wieku. Od tego czasu zmieniły się przepisy i wielu rzeczy dzisiaj z wyprawy przywieź nie można. My je mamy i cieszymy się, że nasi goście mogą to obejrzeć – wskazywał Marek Fiedler, współzałożyciel Muzeum.

Organizatorem festiwalu Orinoko nad Wartą jest Fundacja Key 4 Tomorrow. Imprezę wsparł m.in. powiat poznański.

Zapraszamy do obejrzenia relacji Telewizji STK

Telewizja STK w rozmowie z prezes Anną Fiedler

Informacja: Arlena Ambroziak-Depczyńska, Telewizja STK

 

O wydarzeniu pisaliśmy też w artykule O zachwycie nad światem…

Zdjęcia: Tomasz Siuda, Fundacja Key 4 Tomorrow

Redaktor: Anna Jaworska
Opublikowano: 27 czerwca 2024