Zamontuj w domu czujkę czadu (20.20.2020)

logo głos wielkopolski

Jak bronić się przed cichym zabójcą? Zamontuj w domu czujkę czadu. Mieszkańcy powiatu poznańskiego mogą ją wygrać w konkursie. Konkurs „Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie” po raz dziewiąty organizuje Powiat Poznański wspólnie z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

– W poprzednich latach rozdaliśmy tysiące takich urządzeń. Na każdym kroku propagujemy hasło „Bezpieczny powiat” i wychodzimy z założenia, że to bardzo cenna inicjatywa – powiedział, inaugurując tegoroczną edycję konkursu Jan Grabkowski, starosta poznański. – Tym bardziej, że w okresie zimowym cały czas dochodzi do zatruć tlenkiem węgla.

Jak zdobyć czujkę czadu za darmo? Trzeba wziąć udział w konkursie powiatu poznańskiego, wypełniając ankietę. Pytania w niej zawarte nie są skomplikowane. Ankieta dostępna jest na stronach www.powiat.poznan.pl oraz na www.kmpsp.poznan.pl. Można ją przesłać elektronicznie lub tradycyjną pocztą (Starostwo Powiatowe, ul. Jackowskiego 18, 60-509 Poznań, z dopiskiem „Czujka czadu”).

Osoby, które prawidłowo wypełnią ankietę, wezmą udział w losowaniu. Będzie się ono odbywać co dwa tygodnie. Za każdym razem zostanie wylosowanych 10 ankiet, a ich autorzy otrzymają czujkę czadu. Konkurs, w którym mogą wziąć udział mieszkańcy gmin z terenu powiatu poznańskiego, potrwa do 31 marca 2021 roku.

Tlenek węgla jest bezbarwnym, bezwonnym, silnie trującym gazem. Nazywany jest cichym zabójcą. Skutecznie można się przed nim bronić, instalując w domu czujkę czadu, która wykrywa zagrożenie już we wczesnej fazie. Wydaje dźwięk, ostrzegający domowników przed niebezpieczeństwem.

Głos Wielkopolski

Opublikowano: 21 października 2020