Zapaśnicy Unii z medalami

zapaśnicy unii swarzędz

Zapaśnicy Unii Swarzędz wywalczyli dwa brązowe medale podczas mistrzostw Polski w stylu klasycznym, które odbyły się w Kostrzynie nad Odrą. Na najniższym stopniu podium stanęli Sebastian Nowicki i Jakub Siemiński. Ten pierwszy rywalizował w kategorii wagowej do 63 kg i po bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku o brąz pokonał Michała Biskupskiego. – To drugi medal Sebastiana w zapasach seniorskich. Wcześniej zdobył srebro mistrzostw kraju w 2019 roku – informuje Unia.

Jakub Siemiński walczył natomiast w kategorii do 130 kg. – Nasz zawodnik ma dopiero 18 lat i jest jeszcze juniorem. To jego pierwszy medal w tak poważnej imprezie seniorów. W pojedynku o brązowy medal pewnie pokonał Marcela Eliasa z Radomia. Popularny “Spejson” tym samym stał się najmłodszym zapaśnikiem Unii Swarzędz z medalem mistrzostw Polski seniorów – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego. Trenerem obu zawodników jest Piotr Leonarczyk.