Sprzęt o wartości 160 tys. zł dla jednostek OSP, symulator dachowania, konkurs w którym będzie można wygrać plecak ewakuacyjny, a do tego ogromna dawka edukacji dzięki znakomitej zabawie. Już 6 września kolejna edycja pikniku „Bezpieczni w powiecie poznańskim”. Tradycyjnie spotykamy się na terenie JRG 8 w Bolechowie.

W tym roku piknik „Bezpieczni w powiecie poznańskim” przynosi sporo nowości. Wśród nich absolutny hit – symulator dachowania i zderzeń samochodowych. Osobiście będzie można przekonać się, jak zachowuje się auto podczas wypadku. Kolejna wyjątkowa atrakcja to konkurs wiedzy o bezpieczeństwie, w którym zwycięzcy otrzymają ufundowane przez powiat poznański profesjonalne plecaki ewakuacyjne wypełnione niezbędnym wyposażeniem: od folii NRC i opatrunków, po kompas, światło chemiczne czy butelkę z filtrem. Tradycyjnie już podczas wydarzenia kolejne jednostki OSP z powiatu poznańskiego otrzymają nowy sprzęt o wartości blisko 160 tys. zł. Drugi rok z rzędu będą to agregaty prądotwórcze. Trafią do 29 strażnic z 10 gmin.

– Bezpieczeństwo mieszkańców to nie puste hasło, ale konkretne działania, które podejmujemy od lat. Podczas pikniku stawiamy nie tylko na zabawę, ale przede wszystkim edukację – przystępną, atrakcyjną i rodzinną. Chcemy, aby nasz powiat był bezpieczny, świadomy oraz dobrze przygotowany do sytuacji kryzysowych – podkreśla Jan Grabkowski, starosta poznański. Gości zapraszamy do odwiedzenia licznych stoisk edukacyjnych i informacyjnych służb mundurowych, takich jak wojsko, straż pożarna policja, straż graniczna, WOPR czy służba więzienna. Będzie też stanowisko z czujkami czadu i dymu oraz ekologiczna strefa Wielkopolskiego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Dzieci znajdą specjalną przestrzeń zabawy z kolorowankami, quizami, malowaniem twarzy oraz dmuchańcami. Dla rodzin przygotowaliśmy rozgrywki, wśród nich m.in. Familiada, Czekoladowy Quiz Rodzinny czy grę „Bądź bezpieczny”. Na tych, którzy zechcą odpocząć, czekać będzie strefa relaksu z leżakami, a najlepsze momenty pikniku uchwyci fotobudka 360. Dla zgromadzonych zaśpiewa Kasia Cerekwicka. A na wielki finał kąpiel w pianie strażackiej, która już na stałe wpisała się w tradycję pikniku. Do zobaczenia 6 września w Bolechowie. Edukujemy i doskonale się bawmy, budując jednocześnie bezpieczny powiat.

plakat

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 15 sierpnia 2025
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
niedz.
p
w
ś
c
p
s
n
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
30
Wydarzenia w 15 lis 2025
Koncert JUCHO w Przeźmierowie
15 lis 25
Przeźmierowo
Wydarzenia w 23 lis 2025