MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz wydarzeń
<< mar 2023 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Edukacja

Zawodowiec roku z Kórnika

łukasz chmielarz

Łukasz Chmielarz, nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół w Kórniku, zdobył pierwsze miejsce i tytuł „Zawodowiec Roku 2023” w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, KGHM Polska Miedź i Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Pedagoga z powiatu poznańskiego wyróżniono w dwóch dziedzinach: logistyka i spedycja. – To niejako nagroda za całokształt pracy, więc traktuję ją jako ukoronowanie moich dotychczasowych działań, tego co przez ostatnie lata robiłem i dokonałem. Bardzo się cieszę, że zostało to zauważone – powiedział laureat.

Celem konkursu jest nagrodzenie najlepszych nauczycieli kształcenia zawodowego, którzy z pasją i zaangażowaniem edukują przyszłą kadrę kompetentnych pracowników branżowych, a równocześnie są wzorem dla innych nauczycieli. W konkursie zgłoszono aż 537 nauczycieli kształcenia zawodowego w 62 dziedzinach. – Podstawą do oceny każdego z nas były określone kryteria. Takie jak: działania innowacyjne czy relacje z partnerami biznesowymi. Na tej podstawie przyznawano punkty – zdradza Łukasz Chmielarz, który pracuje również w szkole we Wrześni.

– Tam uczę spedycji, a w Kórniku logistyki – mówi „Zawodowiec Roku 2023”, który zresztą w obu tych specjalizacjach otrzymał nagrodę. Dodajmy, że gala wręczenia nagród odbyła się w Hotelu Bellotto w Warszawie. – Bardzo się cieszę, że edukacja zawodowa wychodzi z cienia i jest coraz bardziej doceniana – dodał laureat, który nauczycielem jest już od jedenastu lat. – Lubię swoją pracę.  Wychodzę z założenia, że kontakt z młodzieżą zawsze jest interesujący, a także inspirujący. Czy ta młodzież się zmienia? Ja tego nie zauważyłem – przekonuje.

– Praca nauczyciela kształcenia zawodowego jest dość specyficzna, choćby dlatego, że na co dzień pracujemy z młodzieżą, która zdecydowała się na konkretny zawód i doskonale wie, czego chce. Jest przy tym chętna do nauki i zaangażowana w to, co robi. Sporo też wymaga od prowadzącego zajęcia i trzeba tym wymaganiom sprostać. Młodzież dzisiaj doskonale wie, że musi dać coś od siebie, aby później zaistnieć na rynku pracy – uważa Łukasz Chmielarz, który będzie jednym z głównych organizatorów Dnia Logistyki, który już wkrótce, bo 31 maja odbędzie się w Kórniku.

łukasz chmielarz

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 15 marca 2023