Zbiórki kluczem do wygranej

koszykarze Tarnovii

Koszykarze II-ligowej Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne odnieśli szóste zwycięstwo w sezonie. I to wyjazdowe, ponieważ podopieczni trenera Rafała Urbaniaka ograli w Kościanie tamtejsza Obrę 84:81. – W 6. minucie meczu po serii 10-0 przejęliśmy inicjatywę i prowadzenie, którego już nie oddaliśmy. Po kolejnej serii 11-0, na 4 minuty przed końcem, prowadziliśmy już 18 punktami, ale w ostatnich minutach trochę się za bardzo rozluźniliśmy i gospodarze odrobili część strat. Prowadzenie i zwycięstwo pozostało jednak po naszej stronie – czytamy na stronie Tarnovii.

Co było kluczem do wygranej? – Świetnie pracowaliśmy na deskach, zbiórki wygraliśmy 57:38 i to był kluczowy element meczu – informuje strona. Za tydzień, w niedzielę 6 grudnia o godz. o 14.30, Tarnovia zagra u siebie z Basket Club Swiss Krono Żary, który na ten moment może się pochwalić świetnym ligowym bilansem (6-1). Koszykarze z powiatu poznańskiego na pewno jednak nie stoją na straconej pozycji.

Basket Club Obra Kościan – Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 81:84
Tarnovia: Kupczyński 14, Gubernat 13, Taisner 12, Antczak 12, Pawełczyk 10, Sroczyński 8, Mowlik 5, Robak 4, Krawiec 3, Pawlak 3, Stefanowicz 0, Dolata 0.

koszykarze TarnoviiRozgrzewka przed meczem w Kościanie (fot. Tarnovia Facebook)

Swój mecz przegrały natomiast I-ligowe koszykarki Lidera Swarzędz. Podopieczne trener Anny Talarczyk uległy na wyjeździe rezerwom AZS Gorzów. – Rywalki okazały się zbyt silne – czytamy na stronie. Bardzo dobry mecz zagrała Magdalena Wojdalska, która zdobyła 19 punktów, w tym dwa razy za trzy punkty, i miała 11 zbiórek.

ENEA AZS AJP II Gorzów – Lider Basket Swarzędz 81:71
Lider: Wojdalska Magdalena 19, Marta Urbaniak 13, Kotula 10, Hantys 7, Potraca 6, Siwińska 5, W. Flaszak 5, Żukowska 4, O. Flaszak 2, Urban , Plackowska, Martyna Urbaniak.

Opublikowano: 30 listopada 2020