MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Sie 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Zebrali 250 kg śmieci

sprzątanie lasu

W minioną sobotę, Wolontariat WPN przeprowadził kolejną akcję sprzątania Wielkopolskiego Parku Narodowego, tym razem jego obrzeży w rejonie Krosinka. – Ogółem zebraliśmy około 50 worków śmieci i trochę złomu. W większości zawartość worków stanowią butelki szklane i stłuczka. Znaczna ich część świadczyła o tym, że odpady przeleżały w tym miejscu wiele lat – relacjonuje Piotr Rubisz, koordynator akcji.

W ramach planowej współpracy Gminy Mosina z Wolontariatem WPN, zebrane przez wolontariuszy śmieci z sobotniej akcji, zostały odebrane przez Zakład Usług Komunalnych w Mosinie. Po ich zważeniu okazało się, że niekorzystnych dla środowiska naturalnego lasu, porzuconych odpadów, było ok. 250 kg! Niestety, nie są to wszystkie zalegające tam śmieci. Zdaniem Piotra Rubisza sytuacja pod względem stopnia zaśmiecenia tego terenu jest dramatyczna. Według jego oceny zebrane śmieci to 1/4 tego, co jeszcze leży w pasie od ul. Grzybowej do Stęszewskiej w Krosinku.

– Cała strefa graniczna Parku Narodowego wymaga intensywnych działań porządkowych – tłumaczy Piotr Rubisz. – Bez wątpienia istnieje potrzeba zaangażowania w te działania gmin, ich mieszkańców, Wolontariatu WPN i pracowników Parku. Bez tego nie rozwiążemy problemu przez kolejne lata. Z ogromną radością i nadzieją rozpoczęliśmy współpracę z Gminą Mosina. W najbliższym czasie wystąpimy do Urzędu Miejskiego w Mosinie z propozycją zorganizowania wspólnej akcji. Poprzedzimy ją kampanią informacyjną. Duże nadzieje na przyszłość pokładamy także w planowanych na przyszły rok szkolny, działaniach edukacyjnych i bezpośrednią współpracę ze szkołami z terenu gminy Mosina – dodaje koordynator akcji Wolontariatu WPN.

Już teraz zachęcamy mieszkańców do udziału w planowanych wspólnych przedsięwzięciach dla dobra naszego środowiska naturalnego.

Autor: Joanna Nowaczyk

sprzątanie lasusprzątanie lasusprzątanie lasu

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 14 lipca 2020