MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Lis 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Zespół bez dziur w składzie

rafał karczmarz

– Naszym celem jest walka o najwyższe cele w II lidze. Z awansem włącznie. Mamy ciekawy i waleczny zespół, który powinien dostarczyć kibicom z Poznania i powiatu poznańskiego, a jest ich tam naprawdę dużo, wielu pozytywnych emocji – mówi Arkadiusz Ładziński, prezes żużlowych Skorpionów.

Okienko transferowe w polskich żużlu dobiega końca. Do połowy listopada kluby muszą skompletować składy na przyszły sezon. W przypadku SpecHouse PSŻ Poznań wszystko jest już jasne. – Zbudowaliśmy bardzo dobrą ekipę, choć co oczywiste jej prawdziwą wartość poznamy dopiero na torze. Nie ukrywam jednak, że wysoko zawieszamy sobie poprzeczkę. Uważam, że możemy sporo zdziałać. Pierwszym celem jest awans do czołowej czwórki, a później walka o wygranie 2. Ligi Żużlowej – zapowiada prezes.

Przyszłoroczne rozgrywki zapowiadają się bardzo atrakcyjnie, bo wiele zespołów zbudowało mocne składy. To efekt wprowadzenia przepisu o obowiązkowym zawodniku do lat 24 w składzie, który wymusił sporo zmian w zestawieniach poszczególnych drużyn. Do tego w II lidze pojadą aż trzy zagraniczne kluby, dwa z Niemiec i jeden z Łotwy. – To dobre rozwiązanie, bo dzięki temu będzie więcej drużyn, a co za tym idzie więcej spotkań. Mam tylko nadzieję, że w przyszłym roku epidemia odpuści i kibice w komplecie zapełnią stadion na Golęcinie – mówi Arkadiusz Ładziński.

Zespół z Poznania, tak jak w tym roku, poprowadzi Piotr Paluch. Były żużlowiec i szkoleniowiec Stali Gorzów nie kryje, dlaczego zdecydował się na przedłużenie umowy. – Fajna atmosfera, oddani żużlowi ludzie – mówi na klubowej stronie. – Powoli kończący się rok był wyjątkowo ciężki że względu na pandemię. Udało nam się jednak zrealizować plan minimum, jaki zakładaliśmy przed startem rozgrywek, czyli miejsce w pierwszej trójce. A nowy zespół prezentuje się bardzo ciekawie i na pewno nie będzie chłopcem do bicia – dodaje.

To, że Piotr Paluch pozostał na trenerskim stołku świadczy też o tym, że współpraca na linii Skorpiony – Stal Gorzów nadal układa się wzorowo. Kolejnym argumentem na potwierdzenie tej tezy jest pozyskanie, jako gościa, Rafała Karczmarza, dla którego to będzie pierwszy sezon w roli seniora. – Nie wiem, czy ten zawodnik wystąpi we wszystkich naszych meczach, bo to będzie zależało od jego sytuacji w macierzystym klubie oraz od kalendarza rozgrywek. Wiem za to na pewno, że w meczach, w których wystąpi będzie bardzo mocnym punktem drużyny – uważa prezes PSŻ.

rafał karczmarz

I trudno nie przyznać mu racji, bo ten zawodnik ma potencjał, by legitymować się najwyższą średnią w całej II lidze. Gwiazdami poznańskiego zespołu powinni być także obcokrajowcy: powracający po rocznej przerwie Czech Eduard Krcmar, dotychczasowy lider Kevin Woelbert z Niemiec oraz Fin Tero Aarnio. Dla niego będzie to powrót do polskiej ligi po rocznej przerwie. – Chcę być jednym z najmocniejszych zawodników II ligi i czuję, że Poznań jest do tego najlepszym miejscem. Nie mogę się doczekać, aż wyjadę na tor na Golęcinie, który bardzo mi odpowiada – twierdzi Fin.

Skład Skorpionów uzupełniają Polacy, Robert Chmiel i Lars Skupień oraz młodzi Duńczycy: 21-letni Matias Nielsen, 19-letni Benjamin Basso i 20-letni Jonas Seifert-Salk. – Bardzo się cieszę, że mogłem podpisać z kontrakt z PSŻ, bo myślę, że da mi to nowe możliwości rozwoju, zarówno jako zawodnika jak i człowieka – mówi ten ostatni. – Wszyscy pozyskani przez nas Duńczycy uchodzą za zawodników bardzo utalentowanych i wierzę, że potwierdzą to na torze. Tak jak to zrobił w tym roku Marcus Birkemose – dodaje prezes.

Ten ostatni był prawdziwą gwiazdą PSŻ, ale w przyszłym sezonie ma już być podstawowym zawodnikiem wicemistrzów Polski z Gorzowa. A to przecież zaledwie 17-latek… W przyszłorocznych rozgrywkach z gorzowskiego zaciągu będą też juniorzy Skorpionów. – Ich nazwiska ogłosimy później. Mogę jednak zapewnić, że będą to zdolni zawodnicy. Mamy więc szansę być zespołem bez dziur, niemal kompletnym. Liczymy, że będziemy odgrywać czołową rolę w lidze, która w przyszłym roku powinna być wyjątkowo atrakcyjna – kończy prezes poznańskich Skorpionów.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 13 listopada 2020