Złoto i brąz Kajetana Jeziaka

W Tarnowie Podgórnym zakończyła się rywalizacja o medale XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodziezy i tytuły mistrzów Polski juniorów młodszych w badmintonie. W najbardziej prestiżowej, grze pojedynczej triumfowali Weronika Górniak z UKSB Milenium Warszawa oraz Mikołaj Piórkowski z KS Match Point Ślęza. Brązowy medal w tej rywalizacji wywalczył Kajetan Jeziak z PTS Puszczykowo.

Rozstawiony z jedynka Kajetan Jeziak był faworytem turnieju juniorów i w drodze do półfinału gładko pokonywał kolejnych rywali. W pojedynku, którego stawką był finał musiał jednak uznać wyższość Mikołaja Szymanowskiego z UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle, któremu uległ 16:21, 16:21. Reprezentant PTS Puszczykowo stanął jednak na najwyższym stopniu podium, tyle tylko, że w grze mieszanej, gdzie występował w parze z Dominiką Chojnacką z KS Match Point Ślęza. W finale ten duet, przy żywiołowym dopingu miejscowej publiczności, pokonał Adama Babika i Marcelinę Franczuk ze Sportowej Politechniki Gdańsk 2:0 (21:16, 21:16).

Opublikowano: 13 maja 2018