Znamy najlepszy komisariat (31.01.2024)

Czeki na łączną kwotę 45 tysięcy złotych odebrali policjanci z trzech wielkopolskich komisariatów. To zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu na najlepszy komisariat w powiecie poznańskim. Triumfatorem okazał się komisariat z Pobiedzisk. Zastępca komendanta Paweł Otto odebrał nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. zł. Drugie miejsce zajęła jednostka z Kostrzyna, a trzecie zeszłoroczny zwycięzca, czyli posterunek bukowski. Placówki otrzymały kolejno 10 oraz 5 tys. zł.

– Bardzo nas cieszy ta wygrana. W ubiegłym roku było drugie miejsce, teraz jesteśmy pierwsi. To dzięki naszym funkcjonariuszom, ich zaangażowaniu i oddaniu osiągamy tak dobre wyniki pracy – powiedział Paweł Otto. Przed ostatecznym werdyktem placówki były oceniane przez cały rok. Brano pod uwagę m.in wskaźnik wykrywalności przestępstw, skuteczność zabezpieczania mienia czy liczbę zatrzymań „na gorącym uczynku” przypadającą na jednego policjanta. Łącznie było 20 kryteriów. Organizatorami konkursu są starosta poznański i komendant miejski policji w Poznaniu.

TVP 3 Poznań

Opublikowano: 1 lutego 2024