Znamy najlepszy komisariat powiatu (15.02.2023)

logo Ten

Starosta poznański Jan Grabkowski podczas sesji rady powiatu 15 lutego wręczył nagrody komendantom najlepszych w 2022 roku komisariatów w powiecie poznańskim. Zwycięzcą okazał się komisariat z Buku i on też otrzymał nagrodę główną, czyli 30 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że konkurs organizowany jest co roku przez starostę poznańskiego i komendanta miejskiego policji w Poznaniu. Przyznawane są także tytuły „Dzielnicowego Roku powiatu poznańskiego” czy „Najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego”, a samorząd przyznaje również nagrody za osiągnięcia w służbie prewencyjnej.

Najlepszy komisariat jest zawsze wyłaniany na podstawie 12-miesięcznej oceny pracy funkcjonariuszy. Kryteriów oceny jest aż 20, w tym między innymi: wskaźnika wykrywalności przestępstw, skuteczności zabezpieczania mienia, liczby funkcjonariuszy skierowanych do służby patrolowej i obchodzeniowej czy liczby zatrzymań „na gorącym uczynku” przypadającej na jednego policjanta.

– Taka rywalizacja między poszczególnymi jednostkami pozytywnie wpływa na stan bezpieczeństwa oraz porządku publicznego w regionie – podkreślał Jan Grabkowski, starosta poznański. – Wiadomo, że nie jest to zadanie własne powiatu, ale zależy nam na współpracy ze służbami mundurowymi. Nie tylko organizujemy konkursy, ale także dofinansowujemy modernizacje starych i budowy komisariatów czy też pomagamy w zakupie samochodów. Dla nas to przyjemność i obowiązek, ponieważ zależy nam, aby mieszkańcy powiatu czuli się bezpiecznie.

Pomoc finansowa powiatu dla policji jest znacząca: tylko w zeszłym roku było to blisko 620 tys. zł., a samorząd dofinansował zakup oznakowanego pojazdu osobowo-terenowego, nieoznakowanego samochodu osobowego, remont komisariatu w Swarzędzu czy zakup wyposażenia dla posterunków z powiatu poznańskiego. Od 2000 r. przekazano już ponad 13 mln zł.

TenPoznan.pl

Opublikowano: 16 lutego 2023