MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański


Kalendarz wydarzeń

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zorientowani na powiat

Zachęcamy do kolejnej aktywności z powiatem i w powiecie poznańskim. Tym razem do szukania punktów kontrolnych w lesie..

Kto znajdzie pięć takich punktów, będzie mógł odebrać upominek. Do naszej zabawy zachęcamy rodziny, turystów, biegaczy, miłośników przyrody… każdego, kto lubi spacery w lesie i szanuje przyrodę.  Akcja trwa do 31 sierpnia 2023 roku.

ZPK BabkiZielone Punkty Kontrolne to miejsca na mapie powiatu poznańskiego, na których znajdują się punkty kontrolne służące do orientacji w terenie. Szukanie ich może być urozmaiconą formą spaceru lub treningu biegowego. Znajdują się one w Łopuchówku, Kamionkach, Murowanej Goślinie i Rakowni.

Do poszukiwań poszczególnych punktów potrzebna jest mapa, na której zaznacza się odnalezione już miejsca – punkty (jak na zdjęciu poniżej). Mapę można samodzielnie wydrukować ze strony realizatorów ZPK lub nadleśnictw.punkt kontrolny słupek

 

 

 

Zielony Punkt Kontrolny w Łopuchówku https://lopuchowko.poznan.lasy.gov.pl/en/zielony-punkt-kontrolny

Zielony Punkt Kontrolny w Kamionkach https://babki.poznan.lasy.gov.pl/zielony-punkt-kontrolny-w-kamiokach-nadlesnictwie-babki

Zielony Punkt Kontrolny w Murowanej Goślinie https://www.zielonypunkt-parkdzieje.pl/

Zielony Punkt Kontrolny w Rakowni http://rakownia.org/atrakcje/zielony-punkt-kontrolny/

W każdym z Zielonych Punktów Kontrolnych, dostępnych jest kilka tras o zróżnicowanym stopniu trudności.

 

 

 

Zadaniem uczestników zabawy jest dotarcie do minimum 5 dowolnych punktów kontrolnych (drewnianych słupków z biało-pomarańczowymi kwadratami i numerami, wyposażonymi w perforator) zlokalizowanych na terenie dowolnych Zielonych Punktów Kontrolnych w powiecie  poznańskim. Obecność w danym punkcie należy potwierdzić odbiciem perforatora (mechaniczny kasownik z igiełkami) na mapie przy kratce z odpowiednim numerem punktu. Tym samym uzyskuje się prawo do nagrody (upominku), który  można odebrać osobiście, po uprzednim kontakcie telefonicznym, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Poznaniu (ul. Jackowskiego 18) Wydział Promocji i Aktywności Społecznej, II piętro, pokój nr 228 w godzinach urzędowania podanych na stronie www.powiat.poznan.pl). Należy pamiętać, aby przyjść z mapą. Osoba wydająca upominek zatrzyma mapę lub dokona stosownej adnotacji.

(poglądowy zestaw upominkowy)

Regulamin zabawy

Organizatorem akcji jest powiat poznański, a jego partnerami: Stowarzyszenie Dzieje z Murowanej Gośliny, Stowarzyszenie Przyjaciół Rakowni z Rakowni, Stowarzyszenie Poco Loco Adventure z Poznania.

Opiekunami zabawy są: Anna Jaworska, tel. 61 841 88 12, anna.jaworska@powiat.poznan.pl; Natalia Siejek, tel. 61 222 89 86, natalia.siejek@powiat.poznan.pl

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego

Redaktor: Anna Skalska
Opublikowano: 1 grudnia 2022

Zaktualizowano:
17 stycznia 2023