Żużlowcy w rolach głównych

Żużlowiec Piotr Pawlicki został najlepszym sportowcem Wielkopolski w 2017 roku  w 60. edycji plebiscytu “Głosu Wielkopolskiego”, którego jednym z patronów był powiat poznański. Kapitan Fogo Unii Leszno w minionym roku wraz z reprezentacją Polski wywalczył Drużynowy Puchar Świata, wygrał turniej Grand Prix Łotwy w Daugavpils oraz poprowadził Byki do tytułu drużynowego mistrza kraju. Dla “Pitera”, to już drugi triumf w Plebiscycie. Wcześniej zwyciężył przed trzema laty. – To dla mnie wielkie wyróżnienie, bo na liście laureatów tego plebiscytu są wielkie nazwiska – powiedział Piotr Pawlicki.

Za plecami mistrza czarnego sportu uplasowała się dużo bardziej od niego doświadczona Monika Michalik. 37-letnia zapaśniczka Grunwaldu Poznań przed dwoma laty zdobyła upragniony medal igrzysk olimpijskich, a w poprzednim roku potwierdziła wielką klasę zdobywając złoto na mistrzostwach Europy. Na najniższym stopniu podium w plebiscytowej zabawie stanęła Magda Linette z AZS Poznań. Druga polska rakieta tenisowa nie mogła osobiście odebrać nagrody, ponieważ dzielnie zmaga się z rywalkami na korcie w dalekim Tajpej. W jej imieniu puchar odebrał tata Tomasz.

Na Wielkim Balu Sportowca, który odbył się 2 lutego w poznańskim Hotelu Andersia, i na którym ogłoszono wyniki, zabrakło również Nikol Płosaj. Reprezentantka UKS Jedynki Mróz Colnago Kórnik zajęła siódme miejsce w głosowaniu kibiców. Nikol tego dnia startowała w zawodach Pucharu Świata w kolarstwie torowym w Kopenhadze, a w jej zastępstwie puchar odebrał trener Robert Taciak. Przypomnijmy, że kolarka z Kórnika w ubiegłym roku wraz z drużyną sięgnęła po brązowy medal torowych mistrzostw Europy.

Najlepszym trenerem Wielkopolski w 2017 roku kibice uznali Piotra Barona, menedżera żużlowców z Leszna. Szkoleniowiec Byków świetnie pokierował drużyną i sięgnął po tytuł mistrza kraju, i to po niezwykle dramatycznych i pasjonujących meczach finałowych ze swoim byłym klubem, czyli Betard Spartą Wrocław. Menedżer Fogo Unii wręcz zdeklasował swoich plebiscytowych rywali. Nagrodę dla piłkarza minionego roku odebrał leczący obecnie poważną kontuzję Maciej Makuszewski z poznańskiego Lecha.

Wyniki 60. Plebiscytu “Głosu Wielkopolskiego”