Zwycięstwo i porażka

koszykarki lidera swarzedz

I-ligowe koszykarki Lidera Swarzędz w ostatnich dniach rozegrały dwa mecze o punkty, w których zanotowały jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Najpierw zespół z powiatu poznańskiego zmierzył się w Łodzi z Widzewem. – Po meczu pełnym emocji i dramaturgii, podopieczne trenera Tomasza Eicherta wygrały 64:63. Zwycięskie punkty rzuciła najlepsza tego dnia Magdalena Ratajczak na 0,9 sekundy przed końcową syreną, po fantastycznej dwójkowej akcji z Magdą Wojdalską. Ta pierwsza zaliczyła tego dnia 22 punkty i aż 23 zbiórki, co dało jej kosmiczny eval 39! – relacjonuje Marcin Madanowski, dyrektor sekcji w swarzędzkim klubie.

Cztery dni później Liderki gościły we własnej sali RMKS Rybnik. – Niestety, na pierwsze ligowe zwycięstwo u siebie trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, bo dziewczyny uległy rywalkom 52:64. Do przerwy po serii 18-3 nasz zespół przegrywał tylko 33:34. Na początku trzeciej kwarty nasze koszykarki wyszły nawet na prowadzenie, ale to rywalki schodziły z parkietu zwycięskie. Kolejny raz najlepszą zawodniczką była Magdalena Ratajczak, która rzuciła 16 punktów i miała 22 zbiórki – dodaje. Kolejny mecz Liderki zagrają w Krakowie, gdzie zmierzą się z bardzo silnym zespołem Wisły.

Widzew Łódź – Lider Swarzędz 63:64
Lider: Ratajczak 22, Urbaniak 12, Wojdalska 11, Rogulska 7, Siwińska 8, Maj 5, Szuba 1, Łuczak, Bartczak, Littwin.

Lider Swarzędz – RMKS Rybnik 52:64
Lider: Ratajczak 16, Rogulska 13, Wojdalska 11, Szuba 5, Bartczak 4, Urbaniak 3, Maj, Kupczyk, Siwińska, Polak, Littwin.

Opublikowano: 24 października 2023