Zwycięstwo po thrillerze

koszykarska grafika

To był prawdziwy koszykarski dreszczowiec. W niedzielę, w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji  zawodniczki Lidera podejmowały czwartą drużynę I ligi, Contimax MOSiR Bochnia. W Bochni swarzędzanki nie miały nic do powiedzenia i uległy 94:65. – Dla nas był to mecz o życie, a konkretnie o awans do fazy play-off. Podopieczne trenera Tomasza Eicherta zaczęły koncertowo od prowadzenia 12:0, ale po pierwszej kwarcie prowadziły tylko 19:13. W dalszej części gry mecz się wyrównał, ale ciągle kilkoma punktami prowadziliśmy. Do przerwy na tablicy widniał wynik 33-29 – relacjonuje prezes klubu, Marcin Madanowski.

Niestety, na początku czwartej kwarty przyjezdne wyrównały i na parkiecie było widać coraz więcej nerwów i walki. – Rywalki trzymały się w grze dzięki celnym trójkom – Wiktorii Duchnowskiej, Kornelii Bukowczan oraz Katarzyny Kocaj. Końcówka to już totalne szaleństwo. Wyjątkowo aktywna publiczność wspierała Liderki z całych sił. Dwóch rzutów osobistych nie wykorzystała kapitan rywalek Anna Krawiec, ale to samo przytrafiło się chwilę później Agnieszce Bartczak. Ręka nie zadrżała za to Magdzie Ratajczak, która wyprowadziła Lidera na prowadzenie 55:53 – opisuje prezes.

Liderkom udało się obronić i ponownie na linii wolnych stanęła Magda Ratajczak. Pierwszego trafiła, a po drugim kluczową zbiórkę zaliczyła Agnieszka Bartczak i wycieńczone swarzędzanki mogły cieszyć się z upragnionego zwycięstwa. Końcowy wynik 56:53 i dziesiąte ligowe zwycięstwo w sezonie stało się faktem. Kolejne double-double zaliczyła Magda Ratajczak – 17 pkt i 15 zbiórek. Bardzo wszechstronnie zagrała kapitan Magda Wojdalska – 10 pkt, 7 zbiórek i 8 asyst. 14 zbiórek i 8 punktów zanotowała Agnieszka Bartczak – dodaje. Liderki po tym meczu wskoczyły na siódme miejsce w tabeli. W ostatnim meczu sezonu, 23 marca zagrają we Wrocławiu z rezerwami Ślęzy Wrocław o pewny awans do fazy play-off.

Lider Swarzędz – Contimax MOSiR Bochnia 56:53
Lider: Ratajczak 17, Wojdalska 10, Bartczak 8, Kupczyk 8, Urbaniak 7,Maj 2, Rogulska 2, Siwińska 2, Szuba.

Opublikowano: 12 marca 2024