Zwycięzca bierze wszystko (28.11.2023)

logo głos wielkopolski

W hotelu Sheraton w Poznaniu we wtorek wieczorem, 28 listopada, zakończyła się ósma edycja akcji “Pierwszy krok wioślarski”, organizowanej przez Fundację Wielkopolskie Wioślarstwo, a wspieranej przez powiat poznański i Grupę Enea. W finale z udziałem 24 uczniów najlepsi okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 Plewiskach i to właśnie do niej powędruję nagroda główna, czyli ergometr wioślarski.

W konkurencji indywidualnej uczniowie SP 2 z Plewisk też nie mieli sobie równych. Rywalizację chłopców zdominował Jan Woronowicz, a w gronie dziewcząt najlepsza okazała się w zmaganiach na ergometrze Marta Linkiewicz. W środę, 29 listopada hotel Sheraton znów będzie gościł wioślarzy, ale tym razem będą najlepsi zawodnicy i trenerzy w poszczególnych kategoriach wiekowych. Prezes WZTW, Aleksander Daniel i jego współpracownicy na galę wioślarską zaprosili również przyjaciół i sponsorów wielkopolskich wioseł.

Głos Wielkopolski

Opublikowano: 4 grudnia 2023