20 ton darów trafi do rejonu obuchowskiego (22.02.2023)

logo radio poznań

Prawie 20 ton darów pojechało do rejonu obuchowskiego na Ukrainie. To już kolejny transport sfinansowany przez Powiat Poznański. Jak mówi starosta poznański Jan Grabkowski, dzięki coraz ściślejszym relacjom i współpracy powiatu z ukraińskimi partnerami, dokładnie wiadomo, co jest najbardziej potrzebne. – Ta łączność powstała, mamy nawiązaną łączność z rejonem obuchowskim i z gminami tego regionu. To wszystko idzie w tamtym kierunku. To są tony jedzenia, materiałów higienicznych, chemii. Przez to, że mamy bezpośrednią łączność z nimi, to wysyłamy im to, co jest absolutnie potrzebne – mówi Jan Grabkowski.

Dary, które wyjechały dziś z Poznania, to m.in. 29 agregatów prądotwórczych i długoterminowa żywność. Pomoc trafi do najbardziej potrzebujących. W rejonie obuchowskim mieszka 89 tys. osób przesiedlonych z najbardziej zniszczonych rejonów Ukrainy, gdzie toczyły się walki. W zeszłym roku Powiat Poznański przekazał Ukrainie 12 ton darów.

Radio Poznań

Opublikowano: 23 lutego 2023