MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Mar 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Renowacje i Zabytki

Warto zwiedzić powiat

Nowy numer kwartalnika “Renowacje i Zabytki” w całości poświęcony jest temu, co godne uwagi w powiecie poznańskim. – Mam nadzieję, że teksty i zdjęcia zawarte w tym ciekawym wydawnictwie nakłonią turystów do zwiedzenia naszego regionu i zapoznania się z jego zabytkami – mówi Wiesław Biegański, powiatowy konserwator zabytków.

A jest co zwiedzać, ponieważ w powiecie poznańskim znajduje się aż 10 zespołów urbanistycznych, sięgających swoim pochodzeniem średniowiecza, kilka tysięcy stanowisk archeologicznych, 14 kościołów drewnianych i 40 murowanych, ponad 100 zespołów parkowych, ponad 70 pałaców i dworów, a także liczne zespoły przemysłowe i folwarczne.

– Mamy w powiecie poznańskim kilka obiektów, które są znane w całym kraju. Mam tutaj na myśli Zamek w Kórniku czy Zespół Pałacowy w Rogalinie. Oba te obiekty poddawane są systematycznej rewaloryzacji. Oba też przyciągają rzesze turystów. Miejsc, które warto zobaczyć jest u nas jednak zdecydowanie więcej – zapewnia Wiesław Biegański.

Te miejsca to m.in. wzgórze zamkowe „Pańska Góra” w Stęszewie, bniński zespół osadniczy na półwyspie „Szyja”, dawny klasztor cysterski w Owińskach czy budynki pałacowe w Konarzewie, Gułtowach, Siedlcu, Będlewie, Strykowie, Iwnie, Biedrusku czy Napachaniu. Jedyny w swoim rodzaju jest także zespół pałacowo-folwarczny w Szreniawie.

O tych wszystkich obiektach można przeczytać w nowym numerze liczącego blisko 200 stron kwartalnika “Renowacje i Zabytki”. Jest on kierowany jest do szerokiej grupy odbiorców, ze szczególnym uwzględnieniem: architektów, urbanistów, inżynierów, materiałoznawców, projektantów i konserwatorów.

Poruszane przez pismo tematy są przedstawiane w sposób przystępny, a autorzy publikujący na jego łamach są wysokiej klasy specjalistami w swoich dziedzinach. Bieżący numer „Renowacji i Zabytków” kupić można w salonach Empik oraz Inmedio, placówkach Ruch, księgarniach, a także można go zamówić na stronie „Renowacji i zabytków”.

1 2
4 3
4

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 7 lutego 2017