30 tys. zł dla policjantów z Buku (15.02.2023)

Logo portalu Wirtualny Nowy Przemysł

30 ty. zł trafiło do policjantów z Buku, 10 tys. zł do ich do Pobiedzisk, zaś 5 tys. złotych do funkcjonariuszy z Murowanej Gośliny – w środę podczas sesji Rady Powiatu w Poznaniu rozstrzygnięto konkurs na najlepszy komisariat w powiecie poznańskim.

Jak poinformowało Starostwo Powiatowe w Poznaniu, najlepszy komisariat został wyłoniony na podstawie 12-miesięcznej oceny pracy funkcjonariuszy. Oceniane były całoroczne działania w oparciu o 20 kryteriów, w tym m.in.: wskaźnika wykrywalności przestępstw, skuteczności zabezpieczania mienia, liczby funkcjonariuszy skierowanych do służby patrolowej, czy liczby zatrzymań “na gorącym uczynku” przypadającej na jednego policjanta.

– Taka rywalizacja między poszczególnymi jednostkami pozytywnie wpływa na stan bezpieczeństwa oraz porządku publicznego w regionie – podkreślił starosta poznański Grabkowski. W środę laureaci konkursu z rąk starosty odebrali wyróżnienia i czeki – 30 tys. zł trafiło do policjantów z Buku, 10 tys. zł do Pobiedzisk, zaś 5 tys. zł do Murowanej Gośliny. Konkurs organizowany jest corocznie przez starostę poznańskiego i komendanta miejskiego policji w Poznaniu.

Starosta zaznaczył, że takie działania nie są zadaniami własnymi powiatu, ale samorządowi zależy nam na współpracy ze służbami mundurowymi. – Nie tylko organizujemy konkursy, ale także dofinansowujemy modernizacje starych i budowy komisariatów czy też pomagamy w zakupie samochodów. Dla nas to przyjemność i obowiązek, ponieważ zależy nam, aby mieszkańcy powiatu czuli się bezpiecznie – wskazał starosta.

Starostwo Powiatowe w Poznaniu poinformowało w środę, że pomoc finansowa dla KMP w Poznaniu w ub. roku opiewała na kwotę blisko 620 tys. zł., a od 2000 r. przekazano już ponad 13 mln zł. W 2022 r. samorząd dofinansował zakup dwóch samochodów, remont komisariatu w Swarzędzu, czy zakup wyposażenia dla posterunków z powiatu.

Starostwo podało, że ponad 1 mln zł przeznaczyło także na rzecz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Kwotą prawie 100 tys. zł wsparto zakup dokumentacji projektowo-technicznej dla nowej jednostki ratowniczo-gaśniczej w Iwnie.

– Podobnie jak w przypadku policjantów, wyróżniającemu się pożarnikowi przyznano tytuł, a także ufundowano nagrodę pieniężną w konkursie dla Najlepszego Strażaka powiatu poznańskiego. Nie zapomniano także o jednostkach OSP. Otrzymały wsparcie w wysokości prawie 350 tys. zł – poinformowało Starostwo Powiatowe w Poznaniu.

wnp.pl

Opublikowano: 16 lutego 2023