45 atrakcji z rekomendacją (09.06.2022)

Dobiegła końca trzecia edycja Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego. W projekcie wzięło udział 48 obiektów, spośród których aż 45 otrzymało tytuł Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej. Uroczysty finał akcji odbył się 8 czerwca 2022 roku w Biskupicach.

Celem przedsięwzięcia, zorganizowanego przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną (PLOT) we współpracy z Powiatem Poznańskim, jest systematyczne podnoszenie standardu oferty turystycznej aglomeracji poznańskiej. Aby otrzymać certyfikat atrakcje turystyczne musiały wykazać się odpowiednim standardem w zakresie wyposażenia, dostępności, oferty i działań promocyjnych. Uroczysty finał zorganizowano na terenie Gościńca Siedem Drzew w Biskupicach, gdzie Wicestarosta Poznański Tomasz Łubiński wręczył przedstawicielom atrakcji pamiątkowe certyfikaty.

– Chciałbym podziękować wszystkim właścicielom, gospodarzom, menedżerom i operatorom atrakcji, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i zgłosili swoje obiekty turystyczne do certyfikacji. Nasz certyfikat jest gwarancją jakości obsługi gości i klientów. To również zapewnienie poczucia bezpieczeństwa dla turystów, przybywających przecież nie tylko z terenu powiatu poznańskiego i Poznania – Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański.

Dodatkowo okolicznościowe statuetki powędrowały do zdobywców największej liczby punktów w poszczególnych kategoriach. W tym roku swoją znakomitą jakość potwierdzili zwycięzcy z poprzedniej edycji projektu. W kategorii “Muzea” zwyciężyło Muzeum Pałac w Rogalinie (oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu), wśród “Parków rozrywki/ośrodków edukacji” najlepszy okazał się Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego w Pobiedziskach, a w kategorii “Rekreacja” pierwsze miejsce zdobyło Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA.

– To wielka radość, że po trzyletniej pandemicznej przerwie możemy się znów spotkać w doborowym towarzystwie najciekawszych atrakcji turystycznych powiatu. Niewątpliwie przyznane wyróżnienia stanowią uhonorowanie systematycznej pracy, jaką wykonują zarządcy atrakcji, by ich oferta była jak najlepiej dostosowana do zmieniających się oczekiwań turystów – dodaje Jan Mazurczak, Prezes Zarządu PLOT.

Wśród nagrodzonych obiektów pojawiło się aż 8 debiutantów. – Choć trwająca pandemia dała się wszystkim we znaki, to w ostatnim czasie na terenie powiatu poznańskiego powstało kilka interesujących, nowych atrakcji.

– Cieszymy się, że takie miejsca jak Black Water Links Tarnowo Podgórne, Nadrzewna Osada – historyczny park linowy w Murowanej Goślinie, WakeSpot Dąbrowa czy Zagroda Szczęśliwych Zwierząt w Białęgach wzbogaciły i tak już bardzo obszerną i zróżnicowaną listę Rekomendowanych Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego – tłumaczy Piotr Basiński z PLOT.

Certyfikaty zdobyte w projekcie zostały przyznane na dwa lata z możliwością ich późniejszego przedłużenia. Stanowić będą element zróżnicowanych działań promocyjnych, prowadzonych przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną oraz Powiat Poznański.

TUR-INFO.pl

Opublikowano: 10 czerwca 2022