Aglomeracja stawia na szkolnictwo zawodowe

logo Gazety Wyborczej

Gazeta Wyborcza Poznań, 20 kwietnia 2017

53 mln zł na cztery projekty związane kształceniem zawodowym młodzieży i dorosłych trafią do miasta Poznań oraz powiatu. Remontowane będą szkoły, do których trafi nowoczesne wyposażenie. Przedsięwzięcia w Poznaniu i okolicach będą realizowane w ramach tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), czyli specjalnej puli unijnych pieniędzy przeznaczonej dla aglomeracji poznańskiej, do której oprócz stolicy Wielkopolski i 17 gmin powiatu poznańskiego, należą także Szamotuły, Oborniki, Skoki i Śrem. – Instytucje zajmujące się szkolnictwem zawodowym wyposażone zostaną w instrumenty, które służyć będą podnoszeniu kwalifikacji zawodowych zgodnie z oczekiwaniami pracodawców. To bez wątpienia inwestycja w kapitał ludzki, która wzmocni potencjał gospodarczy Wielkopolski – przekonuje marszałek Marek Woźniak.

Opublikowano: 21 kwietnia 2017