MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Aktywnie w powiecie

Zabawy, dzięki którym można spędzić ciekawie czas w wakacje i poznać powiat poznański będą kontynuowane do 31 października bieżącego roku. Chodzi o: „Zorientowani na powiat poznański”, podczas której szuka się określonych punktów w lesie oraz „Na tropie skarbów”, gdzie kierując się rymowanymi zagadkami poznaje się atrakcje turystyczne powiatu.

Obie akcje miały trwać do 31 sierpnia. – Bardzo nas cieszy, że mieszkańcy i goście chętnie wybierają te formy aktywności, dlatego przedłużyliśmy obie zabawy – mówi Natalia Siejek z Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Poznaniu. –  Dzisiaj odwiedziła nas ośmioosobowa rodzina z Wieliczki, która w powiecie poznańskim spędza wakacje – dodaje N. Siejek. A jak podobało się gościom w powiecie? – Lubimy aktywność a  także tutejszą pogodę, która dla nas jest atutem, bo sporo wędrujemy – mówił jeden z jej członków. 

– Umiejętność posługiwania się mapą podczas chodzenia po lesie czy odczytywania wskazówek zawartych w zagadkach a także dobre samopoczucie, które jest z nami, kiedy spacerujemy – to wszystko może stać się udziałem tych, którzy wybiorą naszą propozycję zabawy – zachęca N. Siejek. I co warto dodać, także upominki od powiatu poznańskiego, które uczestnicy otrzymują po wykonaniu określonych zadań.

Więcej informacji: Tutaj

Zdjęcie: Anna Skalska

Uczestnicy przeszli sześć questów w powiecie poznańskim

Redaktor: Anna Jaworska
Opublikowano: 9 sierpnia 2023