MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański


Kalendarz wydarzeń
<< lut 2023 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

#zostanzpowiatempoznanskim

#zostanzpowiatempoznanskim

Jak ciekawie spędzić czas? Z powiatem poznańskim!  Tutaj znajdziecie  propozycje zabaw w plenerze jak i w domu. Poznacie naszą Powiatową17. ale także rozwiniecie swoje pasje turystyczne – tu w okolicy. A zabawom patronują nasze maskotki TRAMPek i TeniSówka. Wybierzcie sami najciekawsze propozycje dla siebie.

W plenerze

Niedzielne i nie tylko przewodniki

Kto lubi spędzać czas w ruchu i na świeżym powietrzu powinien zapoznać się z naszymi najnowszymi wydawnictwami. A mowa o Przewodniku niedzielnego rowerzysty, Przewodniku niedzielnego pogromcy duchówPrzewodniku niedzielnego tropiciela oraz Przewodniku na każdy dzień tygodnia. Prezentujemy w nich kolejno: piętnaście tras rowerowych, z którymi poradzą sobie początkujący i rodziny z dziećmi,  siedemnaście legend, które mogą stać się pretekstem do wyjścia z domu i spojrzenia na okolicę z ich perspektywy, piętnaście różnorodnych ścieżek poznawczych, które warto odkryć o każdej porze roku oraz wiele pomysłów spędzenia czasu każdego dnia.  I to wszystko w najbliższej okolicy. Przewodniki dostępne są w wersji elektronicznej i drukowanej (można je otrzymać m.in. w Starostwie Powiatowym w Poznaniu, przy ul. Jackowskiego 18,  prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem: 61 2228-975, 61 8410-788).

Polecamy także ciekawy, przygotowany w wersji elektronicznej przez Stowarzyszenie Poco Loco Adventure z Poznania przewodnik Aktywny powiat poznański. W przewodniku znajdziemy propozycję 10 pięknych leśnych tras.

okładka Przewodnika Niedzielnego Rowerzysty - rowerzyści na ścieżce rowerowej, jezioro w tleokładka przewodnika pogrocy duchów - na pierwszy tle rodzina z dzieckiem na szlaku, w tle zamek i postacie z legendokładka Przewodnika Niedzielnego Tropicielaokładka przewodnika

 


Na tropie skarbów!

Mamy też zabawę dla miłośników gier terenowych –  tropicieli skarbów.  Zadaniem poszukiwaczy jest przejście sześciu dowolnych questów  w powiecie poznańskim i znalezienie znajdującego tam się skarbu. Jest nim specjalna pieczęć, której odcisk należy umieścić na Karcie Przygody.  Tych, którym to się uda…zapraszamy po upominki.

Na tropie skarbów z TRAMPkiem i TeniSówką - turystyczne gry terenowe


Paszport Podróżników

Śladami Podróżników dookoła Poznania to projekt zachęcający do poznania wybranych miejsc w powiecie poznańskim związanych z wielkimi podróżnikami: Władysławem Zamoyskim, Edwardem Raczyńskim, Arkadym Fiedlerem oraz Marianem Żelazkiem. Wszyscy oni poświęcili część swojego życia na dalekie podróże, z których przywieźli fascynujące eksponaty, które my dzisiaj możemy podziwiać w Uzarzewie, Chludowie, Rogalinie, Kórniku i Puszczykowie.

grafika paszport podróżnika trampek i tenisówka

 

W domu

Puzzle

Nasze plaże mogą być pełne owoców jak Owocowa Plaża w Zborowie w gminie Dopiewo lub egzotycznych drzew jak kąpielisko AKWEN Tropicana w Owińskach, w gminie Czerwonak.

Park Orientacji Przestrzennej powstał z myślą o dzieciach niewidomych i słabo widzących, uczących się w Ośrodku Szkolno–Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Dzięki niemu dzieci uczą się samodzielnego poruszania się w przestrzeni.

 


Kolorowanka

Bohaterami naszej kolorowanki są… TeniSówka oraz TRAMPek. Kolorować możecie kredkami, pisakami lub farbkami. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni i inwencji. To Wy jesteście przecież Artystami.

okładka kolorowanki

 

Gra planszowa

Czy znajdą się osoby, które uwielbiają gry planszowe, a do tego lubią podróżować?  Na pewno. Zapraszamy zatem na Szlak Pierścienia dookoła Poznania. Zadaniem graczy jest odnalezienie i odwiedzenie wymienionych na planszy Pereł Powiatu Poznańskiego czyli niezwykłych miejsc w naszym regionie.

 


Powiatowe Łamigłówki

To nie koniec podróży po powiecie poznańskim. Wiele ciekawych miejsc poznacie też rozwiązując różne zadania z naszej łamigłówkowej książeczki. Dowiecie się z niej, gdzie można poznać życie zwierząt czy też gdzie straszy Biała Dama. A to tylko przykłady…

łamigłówki Trampka i Tenisówki

Redaktor: Anna Skalska
Opublikowano: 14 grudnia 2020

Zaktualizowano:
20 grudnia 2021