MenuMenu główne
Powiat PoznańskiPrzewodnik Tropiciela

Dla zachowania równowagi między pracą lub nauką a wypoczynkiem warto znaleźć czas na piesze lub rowerowe wyprawy w okolicy miejsca zamieszkania.  Bo poznawanie regionu, jego tajemnic i atrakcji w odległości kilkudziesięciu kilometrów od domu może być naprawdę ciekawe.

W powiecie poznańskim, na tropicieli atrakcji na łonie natury czekają m.in. ścieżki dydaktyczne o charakterze nie tylko przyrodniczym, ale także historycznym, architektonicznym i kulturowym. Przygotowane trasy mają walory zarówno rekreacyjne, jak i edukacyjne i krajoznawcze.

kolaż zdjęć ukazujący rodzinę podziwiającą walory przyrodnicze szlaku bobrowego

Prezentowane w publikacji ścieżki przebiegają na terenach:  Wielkopolskiego Parku Narodowego i trzech parków krajobrazowych. Ale nie tylko… Oznaczenia i opisy pozwalają dostosować wybór trasy i atrakcji do możliwości, zainteresowań, pór roku i ilości wolnego czasu. Na szczęście na większość ścieżek możemy wybrać się o każdej porze roku.

Pamiętajmy tylko, aby pozostawić szlaki w niezmienionym stanie dla kolejnych pokoleń weekendowych wędrowców.

Zatem z  „Przewodnikiem niedzielnego tropiciela”  pomysłu na spacer nie powinno zabraknąć.

Przewodnik do pobrania TUTAJ

 

okładka Przewodnika Niedzielnego Tropiciela ukazująca turystów na szlaku na łonie przyrody

Ważne: Na stronie 39 piszemy o możliwości odwiedzenia wieży widokowej w gminie Mosina. Niestety od 9 czerwca 2022 roku z powodu problemów technicznych, wieża widokowa na Gliniankach jest nieczynna do odwołania. Więcej na mosina.pl.

Gdzie można otrzymać Przewodnik Niedzielnego Tropiciela?

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Poznaniu, przy ul. Jackowskiego 18 (prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem: 61 2228-975, 61 8410-788) oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Poznaniu (Stary Rynek 59/60, www.poznan.travel). O przewodnik można też pytać w niektórych urzędach gmin powiatu poznańskiego (Dopiewo, Rokietnica).

O przewodniku:

28 grudnia 2020, Telewizja STK

Więcej o rekreacji w powiecie poznańskim TUTAJ

Redaktor: Anna Skalska
Opublikowano: 23 grudnia 2020

Zaktualizowano:
22 lutego 2023