MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz wydarzeń
<< cze 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Na Tropie Skarbów z TRAMPkiem i TeniSówką

Na tropie skarbów z TRAMPkiem i TeniSówką - turystyczne gry terenowe

Quest 🔍 – co to jest? To turystyka z zagadkami i nowy sposób zwiedzania. Polega na poszukiwaniu symbolicznego skarbu – pieczęci. Drogę wskazuje karta questowa z rymowanymi wskazówkami i specjalną mapą 🗺.

Zadaniem uczestników „Na tropie skarbów” jest przejście dowolnych sześciu „szlaków”, potwierdzone odciskami pieczęci na Karcie Przygody. Kartę można wydrukować z naszej strony lub otrzymać na stoisku powiatu poznańskiego podczas imprez plenerowych oraz w punktach informacji turystycznej w Poznaniu (Stary Rynek), Mosinie (ul. Dworcowa 3, tel. 510 197 558), Pobiedziskach lub Puszczykowie. Po zebraniu sześciu pieczęci na Karcie Przygody zapraszamy do siedziby Starostwa Powiatowego w Poznaniu (Wydział Promocji i Aktywności Społecznej) lub do wyżej wymienionych punktów informacji turystycznej po odbiór upominku TRAMPka i TeniSówki – sympatycznych bajkowych postaci.

W naszej zabawie nie ma ograniczeń wiekowych. Potrzebne są zapał, chęci i sporo animuszu. Przydadzą się również wyobraźnia oraz zamiłowanie do logicznego myślenia. Na wytrwałych detektywów czekają dobra zabawa i upominki! 

zdjęcie poglądowe upominków(zdjęcie poglądowe upominków)

🔴Ze względu na pandemię koronawirusa prosimy każdorazowo przed przejściem danej trasy o kontakt z jej opiekunem w celu potwierdzenia, że trasa jest dostępna. Dane kontaktowe do opiekunów znajdują się na karcie każdego questu. Po uzyskaniu sześciu pieczęci, w celu odebrania upominków, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z punktem, w którym będą Państwo chcieli je odebrać.

W imieniu TRAMPka i TeniSówki opiekunami zabawy są:
Piotr Basiński, Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, tel. 883 600 025, p.basinski@plot.poznan.pl
Natalia Siejek, Powiat Poznański, tel. 61 222 89 86, natalia.siejek@powiat.poznan.pl

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem

WYDRUKUJ DOWOLNE QUESTY – minimum 6

PIESZE (czas przejścia 40-60 minut)

pierwsza strona questu - Pałac w Będlewieokładka questu Orzeł i Reszka w Buku okładka questu Czerwonak - historia pewnej ulicyokładka questu Golęczewo - wieś wzorcowaPałac Jankowice Quest pieszy okładka questu w Kicinieokładka questu Komorniki od księgi do bibliotekiokładka questu Arboretum w Kórnikuokładka questu Zamek w Kórnikuokładka questu Mosina XIX w.okładka questu Murowana Goślina z historią w tleokładka questu Wokół klasztoru w Owińskachokładka questu w Pobiedziskach okładka questu Stęszew z polotemokładka questu O Swarzędzkich meblachokładka questu w Szreniawie okłądka questu Uzarzewo okładka questu Muzealna Przygoda z Lucyną

SAMOCHODOWE (czas przebycia 2,5-3 godziny)

okładka questu Powstanie Wielkopolskie. Zapomnianym bohaterom - część Iokładka questu Powstanie Wielkopolskie. Zapomnianym bohaterom - część II

Questy w powiecie poznańskim

Organizatorzy

Partnerzy

Redaktor: Natalia Siejek
Opublikowano: 18 kwietnia 2019

Zaktualizowano:
13 czerwca 2022