MenuMenu główne
Powiat PoznańskiNa Tropie Skarbów z TRAMPkiem i TeniSówką

Zadaniem uczestników „Na tropie skarbów” jest przejście dowolnych sześciu „szlaków”, potwierdzone odciskami pieczęci na Karcie Przygody , którą można wydrukować z naszej strony. Po zebraniu sześciu pieczęci na Karcie Przygody zapraszamy do siedziby Starostwa Powiatowego w Poznaniu (ul. Jackowskiego 18)  po odbiór upominku TRAMPka i TeniSówki (szczegóły poniżej).

spacer

Quest 🔍 – co to jest? To turystyka z zagadkami i nowy sposób zwiedzania. Polega na poszukiwaniu symbolicznego skarbu – pieczęci. Drogę wskazuje karta questowa z rymowanymi wskazówkami i specjalną mapą 🗺.

Jak się zwiedza powiat poznański z questem? Zobaczcie na filmie.

 

W naszej zabawie nie ma ograniczeń wiekowych. Potrzebne są zapał, chęci i sporo animuszu. Przydadzą się również wyobraźnia oraz zamiłowanie do logicznego myślenia. Na wytrwałych detektywów czekają dobra zabawa i upominki! 

 

(zdjęcie poglądowe upominków)

Przed przejściem danej trasy warto skontaktować się z jej opiekunem w celu potwierdzenia, czy jest ona dostępna. Dane kontaktowe do opiekunów znajdują się na karcie każdego questu.

W przypadku braku pieczęci na końcu questu (np. z powodu jej zniszczenia lub kradzieży), można potwierdzić jego rozwiązanie poprzez opisanie miejsca jej ukrycia (opis należy umieścić na Karcie Przygody, w miejscu przeznaczonym na odcisk pieczęci).

Po uzyskaniu sześciu pieczęci, w celu odebrania upominków (jedna Karta Przygody to jeden zestaw upominków), zapraszamy do Starostwa Powiatowego w Poznaniu, do Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej, II piętro, pokój nr 228,  w poniedziałek, w godzinach od 9:30 do 16:30, od wtorku do piątku od 8:00 do 15:00. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (61 84 10 788, 61 22 28 975).

W przypadku braku możliwości odbioru upominku w wyżej wymienionych dniach, godzinach i miejscu, prosimy o kontakt telefoniczny (61 22 28 986, 61 84 10 788).

W imieniu TRAMPka i TeniSówki opiekunami zabawy są:
Piotr Basiński, Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, tel. 883 600 025, p.basinski@plot.poznan.pl
Natalia Siejek, Powiat Poznański, tel. 61 222 89 86, natalia.siejek@powiat.poznan.pl

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem

WYDRUKUJ DOWOLNE QUESTY – minimum 6

PIESZE (czas przejścia 40-60 minut)

okładka questu - Będlewo okładka questu Orzeł i Reszka w BukuOkładka questu historia pewnej ulicyokładka questu golęczewoPałac Jankowice Quest pieszy okładka questu w Kiciniequest okładka kleszczewookładka questu z Komornikquest KonarzewoLeśna wyprawa w Konstantynowieokładka questu Kostrzynquest kórnik arboretumokładka questu Kórnik Zamekokładka questu Mosina XIX w.okładka questu Murowana Goślinaokładka questu Murowana Goślina wielokulturowaczym się kiedyś w Murowanej Goślinie zajmowanoQuest o Nieszawie - okladkaokładka questu Wokół klasztoru w Owińskachokładka questu Pobiedziskaokładka questu Skansen w Pobiedziskach Okladka questu Stęszew z polotemokładka questu w Swarzędzuokładka questu w Szreniawie okładka questu w Uzarzewie okladka questu Muzealna przygoda z Lucynąokładka questu W sercu puszczy

ROWEROWE (czas przebycia około 4 godzin)

okładka Rowerowego Questu Przyrodniczego w Pobiedziskach 

SAMOCHODOWE (czas przebycia 2,5-3 godziny)

okładka Powstanie Wielkopolskie cz 1okładka questu Powstanie Wielkopolskie cz.2

 

Questy w powiecie poznańskim

 

logo wielkopolskie questy

Największy zbiór questów z Wielkopolski
jest na portalu Region Wielkopolska

 

Organizatorzy

 

Partnerzy

logo wojewódzkiej biblioteki publicznej

 

Redaktor: Natalia Siejek
Opublikowano: 18 kwietnia 2019

Zaktualizowano:
28 listopada 2023