Będą mogli wybrać mniej placówek (07.03.2023)

logo radio poznań

Urzędnicy chcą w ten sposób uniknąć problemów przy rekrutacji powiększonego rocznika. Do tej pory kandydaci mogli początkowo zgłosić się do sześciu wybranych klas. Teraz mowa o czterech. O planowanych zmianach poinformował w porannej rozmowie Radia Poznań starosta poznański, Jan Grabkowski. – Chcemy tak zrobić i takie jest porozumienie, zresztą to też jest w rozmowach z dyrektorami, że lepiej żeby to były cztery, jak składam wniosek to mam cztery, a nie sześć, nie blokujemy więcej, ale też skracamy ten cykl naboru. Kurator brał udział w naszych rozmowach, i mówi: lepiej, bo w połowie sierpnia już będziemy mieli mniej więcej wyniki – mówi Jan Grabkowski.

Takie rozwiązanie muszą zatwierdzić najpierw poznańscy radni, którzy co roku uchwalają zasady rekrutacji do szkół średnich. Ustawowo uczniowie muszą mieć zapewniony wybór co najmniej trzech klas. Poznań dzięki wsparciu finansowemu innych samorządów stworzy dodatkowe 3 tysiące miejsc w szkołach ponadpodstawowych. Podczas tegorocznej rekrutacji będzie więc 12 tysięcy miejsc w miejskich szkołach i 2 tysiące w powiatowych. Całą rozmowę można zobaczyć lub przeczytać TUTAJ.

Radio Poznań

Opublikowano: 7 marca 2023