Będzie medal w debiucie

hokeistki na trawie swarka

Hokeistki na trawie UKS SP5 Swarka Swarzędz nie przestają zaskakiwać. W przedostatnim turnieju halowych mistrzostw Polski drużyna z powiatu poznańskiego przywiozła ze Skierniewic cztery punkty i stało się jasne, że zakończy te rozgrywki na podium. Pytanie tylko, na którym jego stopniu? A wszystko to w debiucie, bo po raz pierwszy w historii klubu ze Swarzędza zgłoszono zespół kobiet do rozgrywek seniorek. Ten zespół w zdecydowanej większości stanowią zresztą juniorki, które nie mają sobie równych w swojej kategorii wiekowej.

We wspomnianym turnieju w Skierniewicach dziewczyny ze Swarka rozegrały dwa mecze, z LKS Rogowo i UKS Orient II Łozina. – Mecze trudne, bo graliśmy całe 40 minut bez kontuzjowanej… bramkarki, w ustawieniu na sześć zawodniczek. To nowe, ale i też ciekawe doświadczenie dla nas. Pierwszy pojedynek z LKS Rogowo wygraliśmy 5:0. Drugie spotkanie zaczęliśmy od straty trzech bramek w dwóch pierwszych kwartach. Po przerwie odrabialiśmy straty i w kolejnych dwóch odsłonach doprowadzamy do remisu 3:3 – relacjonuje klubowa strona Swarka. Ostatni turniej mistrzostw Polski odbędzie się 13 lutego w Rogowie. Tam też będzie okazja do świętowania tego historycznego sukcesu…