Budżet powiatu uchwalony (14.12.2022)

logo radio poznań

Budżet powiatu poznańskiego na przyszły rok uchwalony. Wśród ważniejszych inwestycji jest budowa tunelu w podpoznańskiej Kobylnicy. Podobnie jak w latach ubiegłych najwięcej pieniędzy pójdzie na edukację i na drogi.

Dochody powiatu to ponad 450 mln zł, deficyt wyniesie 77 mln. Koronną inwestycją jest tunel pod torami kolejowymi w Kobylnicy. To wspólne przedsięwzięcie powiatu, gminy Swarzędz i PKP PLK. Innym drogowym przedsięwzięciem będzie budowa drogi Borówiec-Koninko-Krzesiny i budowa obwodnicy Swarzędza.

Ponadto dokończone zostaną ścieżki rowerowe w Długiej Goślinie między Strykowem a Sapowicami, czy między Poznaniem a Gowarzewem (przez Tulce). Rozpoczną się też prace projektowe związane z budową mostu na Warcie na nowej drodze Luboń-Czapury.

Radio Poznań

Opublikowano: 15 grudnia 2022