Buk ma najlepszy komisariat (15.02.2023)

logo radio poznań

Nagrodę – 30 tys. zł – wręczył dziś starosta Jan Grabkowski. Wyróżnienie odebrał aspirant sztabowy Hubert Spychała. Komendant miejscowego komisariatu mówi, że największym problemem były w ostatnim roku oszustwa. – Dominowały oszustwa internetowe. Po statystykach było widać, że tu mieliśmy najmniejszą wykrywalność. W komisariacie jest siedemnaście policyjnych etatów – mówi komendant.

Najlepsze komisariaty wygrały konkurs na podstawie 20 bardzo szczegółowych kryteriów. Drugie miejsce zajęli policjanci z Pobiedzisk, a trzecie – z Murowanej Gośliny. Co ciekawe, na ostatnim miejscu było Dopiewo, które ma… nowy komisariat. Niedawno zmienił się tam komendant, starosta poznański Jan Grabkowski ma nadzieję, że wkrótce na tym terenie mundurowi będą bardziej skuteczni.

Radio Poznań

Opublikowano: 16 lutego 2023