Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Instagram
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Paź 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Zapraszamy na dożynki

Buk będzie w tym roku gospodarzem powiatowo-gminnych dożynek. – Jesteśmy wyjątkowym miastem i chcemy to wszystkim pokazać – zapewnia Agnieszka Skałecka z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Buku.

Tegoroczne dożynki powiatowo—gminne odbędą się 24 sierpnia na Stadionie Miejskim w Buku. Zapraszają na nie starosta poznański Jan Grabkowski oraz burmistrz miasta i gminy Buk Paweł Adam. – To będzie święto całej naszej małej ojczyzny, czyli powiatu poznańskiego z jego siedemnastoma gminami. Dożynki obecnie kojarzą się ze świetną zabawą, ale nie zapominajmy, że to przede wszystkim święto rolników. To właśnie ten moment, aby z wdzięcznością i szacunkiem spojrzeć na ich ciężką, codzienną pracę – mówi Jan Grabkowski.

Jak gospodarze przygotowują się do tego wydarzenia? – Już teraz mogę zapewnić, że dla wszystkich naszych mieszkańców będzie to wyjątkowe wydarzenie. Buk to nasz dom. Miasto, w którym żyjemy, pracujemy i wychowujemy dzieci. To dla nas miejsce wyjątkowe i tę jego wyjątkowość chcemy wszystkim pokazać. Bo też Buk się zmienia. Jest coraz bardziej kolorowy, otwarty na naturę i przyrodę – zapewnia Agnieszka Skałecka, pełniąca obowiązki dyrektora w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, które przygotowuje imprezę.

Jakie zatem atrakcje czekają nas 24 sierpnia? – Dożynki rządza się swoimi prawami i mają swój określony schemat. Nie może zatem zabraknąć mszy oraz samego obrzędu dożynkowego, który zaprezentuje Zespół Pieśni i Tańca Lusowiacy. W trakcie wszystkich uroczystości obecny będzie także nasz zespół folklorystyczny Złote Kłosy. To grupa, która istnieje już ponad pół wieku i właśnie ją reaktywujemy – zdradza Agnieszka Skałecka. Podczas dożynek będzie można również zobaczyć występ Kapeli Podwórkowej Junki z Buku.

– Na takiej imprezie nie mogło ich zabraknąć. Tym bardziej, że sam Junek z Buku kojarzy się z powiatem poznańskim równie mocno, co Elegant z Mosiny czy też Pierdoła z Gądek. Poza tym będą też inne występy. Dla tych co przyjdą na Stadion Miejski zagrają dwa zespoły disco polo, MeGustar oraz Shantel, a gwiazdą wieczoru będzie Antek Smykiewicz. Zaraz po jego występie wszystkich zaprosimy do zabawy tanecznej, która potrwa do późnych godzin nocnych – dodaje. To jednak nie jedyne atrakcje, jakie czekają na mieszkańców Buku oraz gości.

– Imprezę organizujemy w sobotę i liczymy, że z naszego zaproszenia skorzystają całe rodziny. Bardzo nam na tym zależy, ponieważ przygotowujemy specjalny program dla najmłodszych. Jego motywem przewodnim będzie ekologia. Nie może być inaczej, bo dożynki kojarzą się przecież z naturą. Będą więc liczne warsztaty i animacje. Nie zabraknie też ścianki do wspinania i tradycyjnych dmuchanych zamków – wylicza Agnieszka Skałecka, która jest też pewna, że 24 sierpnia będzie ciepło i słonecznie. – To oczywiste, bo po żniwach pogoda zawsze dopisuje – dodaje z uśmiechem.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 11 lipca 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum