MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański


Kalendarz wydarzeń
<< lut 2023 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Drugi dzień NGO-sów

Powiat poznański oraz Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego zorganizowała Drugi Dzień Organizacji Pozarządowych. W spotkaniu, które odbyło się 5 grudnia w poznańskim Hotelu Sheraton uczestniczyło blisko sto osób. Była to dla nich doskonała okazja do zdobycia nowych wiadomości i nawiązania nowych kontaktów. – To, że w sali pojawiło się tyle osób świadczy o tym, że jesteśmy społeczeństwem obywatelskim – mówił starosta poznański Jan Grabkowski, otwierając Drugi Dzień Organizacji Pozarządowych.

Spotkanie rozpoczęło się panelem głównym, podczas którego Rafał Jaworski przedstawił “Wybrane problemy i wyzwania organizacji pozarządowych”. Prelegent opierając się na swoich doświadczeniach przeprowadził słuchaczy przez codzienne życie organizacji pozarządowej, od kwestii prawnych poprzez kwestie związane z pozyskiwaniem środków i współpracą z darczyńcami, aż do współpracy z samorządami. Nie zabrakło także kilku słów o księgowości, najnowszych tendencjach rozwojowych w trzecim sektorze oraz przykładów dobrych praktyk.

W późniejszych panelach równoległych można było wysłuchać trzech wystąpień: Piotra Basińskiego pt. “Turystyka i sport”, Ewy Buczyńskiej “Kultura i regionalizm” oraz Rafała Jaworskiego “Ekonomia społeczna i pozyskiwanie środków”. W tym roku Dzień Organizacji Pozarządowych był połączony z finałem całorocznego wspólnego programu powiatu poznańskiego oraz Fundacji Wielkopolskie Wioślarstwo pod nazwą „Pierwszy krok wioślarski na terenie powiatu poznańskiego”. Uczestnicy spotkania mogli zatem kibicować młodzieży rywalizującej na ergometrach wioślarskich. O zawodach można przeczytać TUTAJ

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 5 grudnia 2017