MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz wydarzeń
<< mar 2023 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Wiosłowali w hotelu

Magdalena Przerwa oraz Aleksander Spychała z Suchego Lasu wygrali czwartą edycję „Pierwszego kroku wioślarskiego na terenie powiatu poznańskiego”. To wspólna inicjatywa powiatu poznańskiego oraz Fundacji Wielkopolskie Wioślarstwo. Najbardziej wysportowani uczniowie z gmin powiatu poznańskiego jak zwykle wiosłowali w poznańskim Hotelu Sheraton. Jak zwykle też ich rywalizacja była bardzo zacięta, a zawody dostarczyły sporych emocji. Wszyscy finaliści otrzymali medale i nagrody, które wręczali wicestarosta poznański Tomasz Łubiński oraz Aleksander Daniel, prezes Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Finał poprzedziły eliminacje w Iwnie w gminie Kostrzyn, Suchym Lesie, Czerwonaku oraz Plewiskach w gminie Komorniki. – W dotychczasowych edycjach na ergometrze rywalizowali gimnazjaliści. Teraz na starcie stanęli uczniowie z szóstych i siódmych klas szkoły podstawowej. Każdego roku do rywalizacji zapraszamy uczniów z różnych gmin. Ta edycja była wyjątkowa ze względu na rekordową frekwencję. Wystartowało w niej ponad 900 uczniów. Liczymy, że część z nich zapała miłością do wioślarstwa i rozpocznie poważne treningi – mówił Aleksander Daniel, prezes Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

W finale zawodnicy rywalizowali na dystansie 500 metrów. W hotelu Sheraton mogli oni liczyć na gorący doping swoich rodziców oraz nauczycieli. A ten się przydał, ponieważ w rywalizacji chłopców o wygranej zadecydowały zaledwie 0,6 sekundy! O tyle Aleksander Spychała wyprzedził Kacpra Majewskiego. – Już sam awans do finału w tak licznej stawce jest wielkim sukcesem. Cieszę się, że te zawody cieszą się tak dużym zainteresowaniem. To pokazuje, że warto je organizować. Śledzenie rywalizacji było prawdziwą przyjemnością – powiedział wicestarosta poznański Tomasz Łubiński.

W rywalizacji drużynowej najlepsza okazała się Szkoła Podstawa nr 1 w Suchym Lesie. Nagrodę specjalną, czyli ergometr otrzymała Szkoła Podstawowa w Koziegłowach, która do zawodów wystawiła 168 uczniów, …o dwóch więcej niż placówka w Suchym Lesie. Tegoroczny finał na ergometrze był częścią Drugiego Dnia Organizacji Pozarządowych. O tym wydarzeniu piszemy TUTAJ

Wyniki 4. edycji „Pierwszego kroku wioślarskiego na terenie powiatu poznańskiego”.
dziewczyny: 1. Magdalena Przerwa (Suchy Las) 01:53,2 sek; 2. Agata Mazur (Suchy Las) 01:58,2 sek; 3. Wiktoria Nowaczyk (Czerwonak) 02:04,3 sek.
chłopcy: 1. Aleksander Spychała (Suchy Las) 01:42,1 sek; 2. Kacper Majewski (Czerwonak) 01:42,7 sek; Błażej Kicior (Komorniki) 01:46,6 sek.
szkoły: 1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Suchym Lesie; 2. Szkoła Podstawowa w Kicinie; 3. Szkoła Podstawowa w Komornikach.

Relacja w PTV 3 Poznań TUTAJ

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 5 grudnia 2017