Dwie karetki podarowane przez powiat (25.11.2022)

portal samorządowy

Dwa ambulanse sanitarne wraz wyposażeniem medycznym pojadą do zaprzyjaźnionego z powiatem poznańskim ukraińskiego Rejonu Obuchowskiego. W piątek pojazdy stronie ukraińskiej przekazał starosta poznański Jan Grabkowski.

Auta, które służyć będą mieszkańcom Rejonu Obuchowskiego i Terytorialnej Wspólnocie Feodosijiwskej są używane, ale znajdują się w bardzo dobrym stanie. Przeszły odpowiedni przegląd techniczny i dodatkowo zostały wyposażone w wysokiej jakości sprzęt medyczny. Są w nich m.in. defibrylator Lifepack 12, podstawa do defibrylatora, ssak Boscarol OB, nosze Medirol, krzesełko kardiologiczne czy też respirator ParaPac 200D.

– W imieniu naszych mieszkańców przekazujemy sprzęt, który ma nieść pomoc najbardziej potrzebującym – podkreślił w piątek starosta poznański Jan Grabkowski, przekazując gościom zza wschodniej granicy kluczyki do obu samochodów.

Portal Samorządowy

Opublikowano: 28 listopada 2022