Dzieci bezpieczniejsze na drodze (05.11.2022)

tvp3 poznań logo

Szkoły podstawowe w całym powiecie otrzymają niezbędnik, który pozwoli dzieciom zachować bezpieczeństwo na drodze. Wszystko w ramach akcji „Bezpieczny pierwszoklasista”. Powiat poznański zainaugurował 21. odsłonę programu dla dzieci. Do szkół trafi ponad 6,5 tys. odblaskowych kamizelek. Akcja prowadzona jest we współpracy z Komendą Miejską Policji i Komendą Miejską Państwową Straży Pożarnej w Poznaniu.

Pierwsza pula kamizelek trafiła do Szkoły Podstawowej w Koziegłowach. Pozostała część ma trafić do 17 gmin do końca miesiąca. – Noszenie odblaskowych elementów znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa na drodze. Dzieci z naszych szkół wiedzą o tym doskonale. Przekazywanie kamizelek nie tylko doskonale wpisuje się w prowadzoną przez powiat politykę bezpieczeństwa, ale również jest idealnym momentem, w którym przypominamy najmłodszym m.in. o zasadach poruszania się na drodze – podkreśla starosta poznański Jan Grabkowski.

Do tej pory zarówno dorosłym, jak i najmłodszym mieszkańcom powiatu poznańskiego, przekazano prawie 78 tys. elementów odblaskowych. W tym roku na ten cel samorząd wydał prawie 100 tys. zł.

TVP 3 Poznań

Opublikowano: 7 listopada 2022