Napis opłaty urzędowe on lineLink do youtubeMapa powiatu poznańskiego

Afisz Europejskie Dni Dziedzictwa_Dwór Skrzynki

Kategoria: Warsztaty

Data: 12 wrz 2024

Czas: 10:00 - 13:00

Miejsce: Dwór Skrzynki

Europejskie Dni Dziedzictwa

W ramach 32. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, gościem Instytutu Skrzynki będzie dr Jerzy Łojko, historyk i regionalista. W wykładzie pt. „Kolorowa przeszłość na europejskich szlakach. Polacy w średniowiecznych herbarzach europejskich” przedstawi on m. in. zawartość herbarzy, które zawierają rysunki polskich herbów rycerskich. Wydarzenie zaplanowano na 12 września w godz. 10.00-13.00. Wstęp wolny

Europejskie Dni Dziedzictwa (EDD) to inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, ustanowiona w 1991 r. Jest to cykliczny projekt kulturalny, społeczny i edukacyjny o wyjątkowej skali i zasięgu. Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa odbędą się pod hasłem Szlaki. Sieci. Połączenia, które w bezpośredni sposób nawiązuje do projektu Szlaków Kulturowych Rady Europy, zainicjowanego w 1987 r. Głównym celem Europejskich Dni Dziedzictwa jest edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

Instytut Skrzynki, będący samorządową instytucją kultury prowadzi Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego, które jest ośrodkiem badań i dokumentacji dziedzictwa kulturowego powiatu poznańskiego. Tym bardziej włączamy się w obchody tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa i  serdecznie zapraszamy na wydarzenie do Dworu Skrzynki. Koordynatorem EDD jest Narodowy Instytut Dziedzictwa. Partnerem wydarzenia w Skrzynkach jest Archiwum Państwowe w Poznaniu. EDD 2024 medialnym patronatem objęło Polskie Radio.

Przygotował: Instytut Skrzynki

Afisz Europejskie Dni Dziedzictwa_Dwór Skrzynki