Logo zbiórki dla powodzianNapis opłaty urzędowe on lineLink do youtube

Konkurs krasomówczy

Konkurs krasomówczy

Kategoria: Dla dzieci

Data: 19 paź 2024

Czas: 10:30

Miejsce: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu

Na 19 października zaplanowano finał Wojewódzkiego Ogólnopolskiego konkursu krasomówczego dzieci i młodzieży szkolnej. Jego organizatorem jest Oddział Środowiskowy PTTK Poznań – Nowe Miasto. Konkurs zorganizowany będzie dla dwóch kategorii wiekowych: dzieci szkół podstawowych oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi młodych osób na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego, kształtowanie u młodzieży szacunku do ojczystej ziemi, kultury i małych ojczyzn, rozbudowanie zamiłowania do pięknego i sugestywnego mówienia oraz kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli.

Zadaniem konkursu, który jest wspierany przez powiat poznański, jest także rozbudzenie zainteresowań krajoznawczych wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie do poznawania własnego regionu, jego historii, dorobku, zdobywanie wiedzy o Polsce i Polakach, wyszukiwanie tematów ciekawych krajoznawczo, a następnie ich prezentowanie. Konkurs jest także jedną z form przeciwdziałania zachowaniom patologicznym wśród dzieci i młodzieży. Więcej informacji w załącznikach:

Konkurs krasomówczy – regulamin
Konkurs krasomówczy – program