<< Cze 2019 >>

Czas: 18:00 - 20:00

Miejsce: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las

Spektakl Supermenka w wykonaniu Jowity Budnik

Supermenka, to opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki. Kobiety wykształconej, inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej. Matki, żony, córki, pracownika, pracodawcy, kobiety szczęśliwej i nieszczęśliwej, zakochanej i samotnej, spełnionej i zdesperowanej.
90 minut na pokazanie takiego bogactwa doświadczeń, to bardzo mało. Chyba, że na scenie widzimy znakomitą aktorkę Jowitę Budnik, znaną z Placu Zbawiciela, Nikifora, Jezioraka, Papuszy, Na dobre i na złe oraz M jak miłość, nagradzaną za główne role Złotymi Lwami i Orłem – Polską Nagrodą Filmową.

W Supermence jak w życiu, dramat miesza się z komedią, ironia z życzliwością, filozofia z banałem, a śmiech następuje po łzach i wściekłości. Supermenka, to opowieść inteligentna więc podobnie jak w życiu inteligentnego człowieka, nie ma w niej czasu na nudę. W opowiadanej przez Jowitę Budnik historii pojawia się galeria groteskowych, choć z życia wziętych postaci. Desperackie próby bohaterki, aby poradzić sobie na niebezpiecznych zakrętach życia, wzbudzają z jednej strony wielki podziw, a z drugiej wywołuje salwy śmiechu.

Jowitę Budnik możemy obserwować w przejmujących monologach, finezyjnych, zabawnych dialogach, próbie tańca erotycznego, w czasie przetykania kolanka pod zlewem i w niezwykle bogatym repertuarze wokalnym. Tytułowa Supermenka, bierze na swoje barki ciężary, którym nie sposób podołać. Potrafi jednak krytycznie podejść do swoich relacji z dziećmi, matką, ukochaną pracą oraz mężczyznami. Uczy się na swoich własnych, często bolesnych, błędach. I znajduje rozwiązanie!

Bilety: 50/40 zł do nabycia w sekretariacie CKiBP (pon. 9.30-17.30, wt.-pt. 8.00-16.00) oraz na www.bilety24.pl.

Redaktor: Marcin Klichowski
Opublikowano: 25 maja 2019