GKS Dopiewo gra do końca

Dla piłkarzy z Dopiewa kończący się powoli sezon nie należy do udanych. GKS po 24. kolejkach grupy północnej wielkopolskiej IV ligi zajmuje 12. miejsce w tabeli i nie ma już większych szans na utrzymanie się na tym szczeblu rozgrywek. A wszystko przez reorganizację niższych lig, po której tylko osiem najlepszych drużyn zachowa swoją dotychczasową pozycję. – My do bezpiecznego, ósmego miejsca tracimy w tym momencie 10. punktów. Na tym etapie sezonu, to praktycznie nie do odrobienia – przyznaje prezes klubu, Krystian Grzegorzewicz.

GKS w ostatnim meczu o punkty zaprezentował się jednak z niezłej strony i pewnie, bo 3:0 pokonał Pogoń Łobżenica. – Graliśmy z sąsiadem w tabeli i dlatego zależało nam na zwycięstwie. Obecnie mamy nad tym rywalem pięć punktów przewagi. My zresztą do końca rozgrywek chcemy pokazać niezły futbol. Gramy nie tylko o zachowanie twarzy, ale też po to, by sprawdzić, na jakich piłkarzach możemy w przyszłym sezonie oprzeć drużynę, która byłaby w stanie powalczyć o czołowe miejsca w klasie okręgowej. A może nawet pokusić się o awans – dodaje prezes.

A co było przyczyną słabszych wyników w obecnych rozgrywkach? – Kilka transferów okazało się niewypałami. Mieliśmy słaby początek rundy jesiennej i później nie potrafiliśmy już odrobić strat – twierdzi Krystian Grzegorzewicz. – Ten sezon, przez planowaną reorganizację, był jednak wyjątkowy. Do tej pory byliśmy solidnym IV-ligowcem i taką też pozycję chcielibyśmy zajmować w przyszłości. Zależy nam na tym, aby drużyna możliwie jak najszybciej wróciła na ten szczebel rozgrywek – mówi prezes.

Na razie GKS chce jednak pokazać, że miejsce zajmowane obecnie w tabeli nie do końca oddaje prawdziwy potencjał tego zespołu. A najlepiej to zrobić w meczach z ligową czołówkę. Świetną okazją do zaprezentowania pełni swoich możliwości będą dwa najbliższe spotkania, które odbędą się w trakcie długiego, majowego weekendu. Już we wtorek, 1 maja GKS jedzie bowiem do Swarzędza, a w sobotę 5 maja do Dopiewa przyjedzie Mieszko Gniezno. – Potyczka z liderem powinna być kapitalnym widowiskiem. Warto wtedy odwiedzić nasz stadion – zapewnia prezes.

Fotorelacja z meczu GKS Dopiewo – Pogoń Łobżenica TUTAJ

Opublikowano: 29 kwietnia 2018