Mnóstwo goli w IV lidze

Za nami 24. kolejka piłkarskiej IV ligi, w której występuje aż sześć drużyn z powiatu poznańskiej. W sobotnich meczach sporo się działo i padło mnóstwo goli. Aż dziesięć bramek obejrzeli kibice w Swarzędzu, gdzie Unia rozbiła 8:2 Iskrę Szydłowo. – Rozpętaliśmy Iskrze prawdziwa burzę – mówią gospodarze, dla których to była najwyższa wygrana w sezonie. Kolejne trzy punkty zainkasowała także Kotwica Kórnik, która w derbach powiatu, na wyjeździe wygrała 3:0 z Gromem Plewiska. – Kolejny raz zespół zagrał z wielką determinacją i wielkim zaangażowaniem. Brawo drużyna – cieszą się na stronie Kotwicy.

Derby odbyły się także w Pobiedziskach, gdzie Huragan uległ 1:2 wyżej notowanej Tarnovii Tarnowo Podgórne. Z kolei w Dopiewie miejscowy GKS pokonał 3:0 sąsiadująca z nim w tabeli Pogoń Łobżenica. – To o tyle ważna wygrana, ponieważ odskoczyliśmy dzisiejszym rywalom na pięć punktów w tabeli – mówił po ostatnim gwizdku sędziego Krystian Grzegorzewicz, prezes klubu z powiatu poznańskiego. GKS mimo tej wygranej nie ma już jednak szans na to, aby wskoczyć do czołowej ósemki, która po reorganizacji rozgrywek zachowa miejsce w IV lidze.

– Chcielibyśmy tam jednak szybko wrócić. Dlatego już myślimy o przyszłym sezonie. Drużyna w tych rozgrywkach ma walczyć do końca i pokazać charakter. Na najbardziej ambitnych zawodnikach oprzemy zespół, który będzie walczył o punkty w następnych rozgrywkach – zapowiada prezes. Okazją do pokazania, na co stać piłkarzy GKS będą dwa najbliższe mecze, ponieważ już w świąteczny wtorek ekipa z Dopiewa jedzie do Swarzędza, a kilka dni później, w sobotę zmierzy się własnym boisku prowadzącym w tabeli z Mieszkiem Gniezno. To będzie prawdziwa weryfikacja tego zespołu. Poniżej fotorelacja z meczu GKS – Pogoń. O klubie z Dopiewa piszemy więcej TUTAJ

Wyniki 24. kolejki gr. północnej wielkopolskiej IV ligi
Sparta Oborniki – Wełna Skoki 4:0
GKS Dopiewo – Pogoń Łobżenica 3:0