Inwestują w bezpieczeństwo dzieci (04.11.2022)

portal samorządowy

Prawie 6,5 tys. kamizelek odblaskowych jeszcze tej jesieni otrzymają pierwszoklasiści z powiatu poznańskiego. 4 listopada w Szkole Podstawowej w Koziegłowach zainaugurowano 21. edycję akcji „Bezpieczny pierwszoklasista”. – Noszenie odblasków znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa na drodze. Dzieci z naszych szkół wiedzą o tym doskonale. Przekazywanie kamizelek nie tylko doskonale wpisuje się w prowadzoną przez powiat politykę bezpieczeństwa, ale również jest idealnym momentem, w którym przypominamy najmłodszym m.in. o zasadach poruszania się na drodze – powiedział Jan Grabkowski, starosta poznański, inaugurując tegoroczną akcję „Bezpieczny pierwszoklasista” w Szkole Podstawowej w Koziegłowach.

W ramach akcja prowadzonej przez Starostwo Powiatowe we współpracy z Komendą Miejską Policji i Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu do końca miesiąca wszyscy uczniowie klas pierwszych z 17 gmin Powiatu Poznańskiego otrzymają kamizelki odblaskowe – w sumie 6,5 tys. sztuk. Jak co roku w szkołach podstawowych na terenie powiatu poznańskiego odbywają się spotkania z pierwszoklasistami, podczas których przekazywane są im odblaski, a dzieci dowiadują się, jak bezpiecznie poruszać się po ulicach.

Dotychczas najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego wydano prawie 78 tys. elementów odblaskowych. Odblaski przekazano także dorosłym mieszkańcom powiatu. Jak informuje Katarzyna Wozińska-Gracz, rzeczniczka starostwa, na odblaski tylko w tym roku powiat wydał prawie 100 tys. zł. W trakcie inauguracji st. bryg. Jacek Michalak, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, przypomniał też o trwającym konkursie „Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie”, współorganizowanego przez powiat poznański oraz Państwową Straż Pożarną. – Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji, gdyż to niepozorne urządzenie może w porę nas powiadomić o zagrożeniu. Dlatego staramy się również edukować najmłodszych, by trafić z naszymi apelami do ich rodziców – powiedział.

Portal Samorządowy

Opublikowano: 7 listopada 2022