Kolejna wygrana Unii

mecz unii swarzędz

Piłkarze Unii Swarzędz zakończyli październikowe granie w najlepszy możliwy sposób. Wygrali na wyjeździe z Flotą Świnoujście 4:2. – Podopieczni trenera Tomasza Bekasa przeważali na boisku niemal przez cały mecz. Stłamszenie rywala przyniosło efekty już w 6. minucie. Niestety, pod koniec pierwszej połowy w szeregi swarzędzan wdarło się rozkojarzenie. Konsekwencje były opłakane. Dwa błędy defensywy Unii gospodarze zamienili na dwa gole – relacjonuje klubowa strona Unii.

Strata prowadzenia nie załamała przyjezdnych i w drugiej połowie nadal przeważali. Efektem tej dobrej gry były trzy kolejne trafienia. – Tym samym Unia wywiozła ze Świnoujścia komplet punktów. Łącznie w październiku swarzędzanie wywalczyli 10 punktów na 12 możliwych do zdobycia – informuje strona klubu z powiatu poznańskiego. Szansę na kolejne oczka będą mieli w nadchodzącą sobotę, 4 listopada. Zmierzą się u siebie z Sokołem Kleczew. Tabela, terminarz i wyniki na stronie 90minut.pl

Flota Świnoujście – Unia Swarzędz 2:4 (2:1)
Bramki: Szymon Sarbinowski (43), Damian Staniszewski (44) – Eryk Marcinkowski (6), Filip Soboń (58), Krzysztof Biegański (66), Dominik Chromiński (86).

Grała również piłkarska IV liga. Hitem 14. kolejki był mecz w Wągrowcu, gdzie lider podejmował Kotwicę Kórnik. Losy tego pojedynku rozstrzygnęły się dopiero w samej końcówce, kiedy to zwycięstwo gościom z powiatu poznańskiego zapewnił Maksymilian Hyżyk. Nielba mimo tej porażki zachowała fotel lidera. Różnice w czołówce są jednak minimalne. W tej czołówce jest także Huragan Pobiedziska, który w drugiej połowie potyczki z Jarotą uratował remis. Mecz piłkarzy ze Stęszewa został przełożony. Tabela, terminarz i wyniki na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Huragan Pobiedziska – Jarota Jarocin 2:2 (0:2)
Bramki: Tomasz Neumann (63, karny), Maciej Ratajski (90) – Yuto Taira (12), Kaito Imai (30, karny).

Nielba Wągrowiec – Kotwica Kórnik 0:1 (0:0)
Bramka: Maksymilian Hyżyk (89).

Tarnovia Tarnowo Podgórne – LKS Gołuchów 2:3 (0:2)
Bramki: Paweł Bednarski (49), Paweł Kowal (87) – Piotr Dolata (20), Jakub Szymkowiak (23), Piotr Dolata (50).

Victoria Września – Lipno Stęszew Na skutek choroby COVID-19, która dopadła drużynę Victorii Września spotkanie zostało odwołane.

mecz unii swarzędzPiłkarze Unii w październiku byli bardzo skuteczni (fot. Jan Piechota)

Opublikowano: 30 października 2023