Koszykarski powiat poznański (02.01.2023)

logotyp wyborcza.pl nowe

Rok 2022 stał pod znakiem dużych zmian w Liderze Swarzędz. Oprócz nowego trenera, którym został Tomasz Eichert zastępując Annę Talarczyk (odeszła do grającej w ekstraklasie Arki Gdynia), korekty dotknęły też skład drużyny. Oprócz powracających do macierzystego klubu (Enea AZS Poznań) zawodniczek, udało się pozyskać koszykarki występujące wcześniej w wycofanej z rozgrywek pierwszoligowych Tęczy Leszno.

Mimo zmian, grę zespołu na swoje barki wzięły liderki ekipy z powiatu poznańskiego, Magdalena Wojdalska i Marta Wdowiuk. O dobrym szkoleniu w drużynie ze Swarzędza świadczy fakt wprowadzenia i dobrej gry zaledwie 16-letnich Aleksandry Kubiak oraz Karoliny Maj. Obie zawodniczki spędziły na boisku sporo minut, nieźle przy tym punktując.

Przed wznowieniem rozgrywek, Lider znajduje się na 6. miejscu w tabeli, odnosząc zwycięstwa w siedmiu z 12 rozegranych meczów.

wyborcza.pl

Redaktor: Maciej Pawlik