Liderki w Centralnej Lidze Juniorek

antosia maj

W Gdyni oraz Gdańsku dwanaście najlepszych juniorskich zespołów do lat 17 rywalizowało w pierwszych turniejach Centralnej Ligi Juniorek. – Jest to pierwszy historyczny sezon tych rozgrywek zorganizowanych przez Polski Związek Koszykówki. To ogromne wyróżnienie dla naszego zespołu, że koszykarki Lidera Biofarm Swarzędz również mogą rywalizować w tak prestiżowym przedsięwzięciu. Całą organizacją zajmuje się PZKosz, który również zapewnia pobyt dla zespołów – mówi Marcin Madanowski, dyrektor w klubie z powiatu poznańskiego.

Liderki wezmą udział w trzech turniejach, w których zmierzą się po razie z każdym z zespołów. W Gdyni rywalizowały kolejno z Wisłą CanPack Kraków, GTK Gdynia, Enea AZS Poznań oraz Zagłębiem Sosnowiec. – Dziewczyny zanotowały cztery porażki, ale kapitał zebranych podczas tych meczów doświadczeń jest bezcenny. Były to mecze na poziomie finałów mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. W naszym zespole tylko dwie zawodniczki są z nominalnego rocznika 2007. Reszta jest o rok młodsza, a dwie koszykarki nawet o dwa lata. Takie mecze zaprocentują w późniejszym czasie.

Trener Tomasz Eichert zabrał do Trójmiasta następującą trzynastkę zawodniczek: Gabrysia Flaszak, Jagoda Gliszczyńska, Ala Kobylińska, Lidka Kołodzińska, Kasia Kosińska, Antosia Kuchcińska, Antosia Maj, Marika Mierzejewska, Lena Olejnik, Natalia Polak, Antosia Sikora, Weronika Stachowiak i Julka Zając. MVP drużyny została wybrana Antosia Maj. Kolejny turniej Centralnej Ligi Juniorów odbędzie się w grudniu.

antosia majAntosia Maj została MVP drużyny ze Swarzędza (fot. Lider Swarzędz)

Opublikowano: 18 października 2023