Logo zbiórki dla powodzianNapis opłaty urzędowe on lineLink do youtube

Łucznicza rywalizacja

Mistrzostwa Polski w łucznictwie konnym
W dniach 6 – 8 września na Hipodromie Wola odbyły się Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Konnym organizowane przez Klub Sportowy Kawalkada.

Przez trzy dni rywalizowano w kategoriach senior i junior rozgrywając trzy klasyczne konkurencje: Horseback Archery Eventing – Raid 234, Tower 90 i Hunt Track w kategorii senior i junior. Natomiast o tytułach mistrzowskich decydowała klasyfikacja generalna.

Mistrzem Polski w rywalizacji seniorów został Sebastian Prokop na koniu Karunia. Drugie miejsce zajęła para Alicja Dryl i Laufer a brązowy medal przypadł Jackowi Sanczenko także na Laufrze. W juniorskiej rozgrywce tytuł mistrzowski wywalczył Wojtek Osiecki na Sylwinie, na drugim stopniu podium stanęła Natalia Koprowska na Jatce a brązowy medal zawiesiła na szyi para Natalia Stogowska i Euphoria.

Relację z wydarzenia, które wsparł między innymi powiat poznański można zobaczyć od minuty 4:26 na stronie TVP3 Poznań.

Źródło i zdjęcia: Klub sportowy Kawalkada, Murowana Goślina

Redaktor: Maciej Pawlik
Opublikowano: 17 września 2024