Młody nauczyciel zaskoczony… (11.05.2020)

Edukacja zdalna przerasta nie tylko niektórych uczniów, ale również i nauczycieli. Patryk Szablewski nie kryje zaskoczenia, widząc, jak czwartoklasista dostaje karę zamiast wsparcia pedagoga. On sam robi zupełnie inaczej. – Na lekcjach staram się minimalizować stres, gdzie tylko się da – mówi 29-latek.

Patryk Szablewski, młody nauczyciel informatycznych przedmiotów zawodowych z Bolechowa, opisał w sieci sytuację, która miała miejsce w trakcie nauczania zdalnego czwartoklasistów. Uczniowie na lekcji “na żywo” musieli czytać strony w podręczniku, po czym pani wypytywała wyrywkowo, co zrozumieli. Mieli ściśle określony czas na udzielenie odpowiedzi. Za każdą odpowiedź otrzymywali ocenę. Brak odpowiedzi wiązał się z otrzymaniem 0 pkt.

“Widziałem w jakim stresie chłopiec uczestniczy w lekcji. Po jej zakończeniu podszedł do mnie mówiąc: Wuja, zobacz, jak mi serce bije. Byłem tak zdenerwowany tym, że pani może mnie spytać, że nic nie zapamiętałem i nie odpowiedziałem” – wspomina 29-letni nauczyciel. Cała rozmowa TUTAJ.

Wirtualna Polska

Opublikowano: 12 maja 2020