Młodzicy najlepsi w regionie

młodzicy swarka swarżedz

Młodzicy UKS SP5 Swarka Swarzędz wygrali halowe mistrzostwa Wielkopolski w hokeju na trawie. Turniej finałowy odbył się w Poznaniu i wzięło w nim udział sześć najlepszych drużyn w regionie. W tym gronie znalazły się dwie drużyny Swarka, po jednej chłopców oraz… dziewczyn. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, po czym rozgrywano mecze o poszczególne miejsca.

W finale młodzicy z powiatu poznańskiego ograli 6:3 swoich rówieśników z poznańskiej Warty. Dziewczynom ze Swarka przyszło walczyć o piąte miejsce w mistrzostwach. I to piąte miejsce wywalczyły, bo w konfrontacji z AZS AWF Poznań wygrały 2:0. Wcześniej, w rozgrywkach grupowych, doszło do starcia dwóch ekip ze Swarzędza. W pojedynku chłopców z dziewczynami górą byli ci pierwsi, pokonując swoje klubowe koleżanki 4:1.

O tegorocznych sukcesach hokeistek i hokeistów na trawie Swarka w halowych mistrzostwach Polski pisaliśmy TUTAJ.

młodzicy swarka swarżedzMłodzicy Swarka Swarzędz zostali mistrzami Wielkopolski…

młodziczki swarka…a młodziczki w rywalizacji z chłopcami wywalczyły piąte miejsce (fot. Swarek Facebook)

Opublikowano: 7 marca 2022