MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz wydarzeń
<< mar 2023 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Muzyka i pasjonaci

skan z filmu

“Pasjonaci z powiatu poznańskiego” – taki tytuł nosi cykl programów przygotowywanych przez dziennikarzy Telewizji STK. Bohaterem ostatniego odcinka tej serii jest mieszkający w Luboniu Maciej Kręc, który wraz z grupą przyjaciół nagrał płytę “Brothers & Friends”, która stała się sporym wydarzeniem na fonograficznym rynku, zwłaszcza tym bluesowym. Maciej Kręc nie jest postacią anonimową w branży muzycznej, od wielu lat gra choćby w zespole Blues Flowers. Dopiero jednak teraz zdecydował się na solowy debiut. – Co mnie do tego skłoniło? Najkrócej mówiąc, potrzeba wypowiedzenia się własnym głosem oraz nadwyżka wolnego czasu – mówi muzyk.

Dodajmy, że jego dwupłytowy projekt “Brothers & Friends”, na który artysta zaprosił 34 muzyków z sześciu krajów i dwóch kontynentów, został uznany płytą roku w głosowaniu czytelników ogólnopolskiego kwartalnika „Twój Blues”, najbardziej wpływowego i opiniotwórczego pisma zajmującego się tym gatunkiem muzyki w naszym kraju. Album jest też zgłoszony do Fryderyków. – To moja jednorazowa wypowiedź muzyczna, na której chciałem się po prostu „wygrać”. Strona komercyjna mnie zupełnie nie interesowała. Najważniejsza w tym przypadku była szczerość wypowiedzi i najwyższa możliwa jakość, jaką byłem w stanie osiągnąć – twierdzi Maciej Kręc.

Rozmowa z artystą z Lubonia, to nie jedyny muzyczny akcent w programach z cyklu “Pasjonaci z powiatu poznańskiego” We wcześniejszym odcinku redaktor Marcin Wojcieszak odwiedził bowiem Centrum Muzyczne mollDur w Mosinie. – Chcemy robić coś więcej niż tylko uczyć gry na instrumentach. Zależy nam, aby młodzież miała u nas swoje miejsce na ziemi, by czuła się w pełni akceptowana – mówi Piotr Selke, założyciel i pomysłodawca tego projektu. Programy z cyklu “Pasjonaci z powiatu poznańskiego” są do obejrzenia TUTAJ. O centrum muzycznym mollDur pisaliśmy także w Prasowej17 TUTAJ. Rozmowę z Maciej Kręcem można natomiast przeczytać TUTAJ.

skan z filmu

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 7 marca 2023