Na budowie pojawił się ogromy pylon (06.11.2022)

epoznan logo

Budowa kładki pieszo – rowerowej w Owińskach jest na półmetku. Do sprawy odniósł się na portalu społecznościowym Marcin Wojtkowiak, wójt Gminy Czerwonak. – To chyba obecnie jeden z najcięższych obiektów konstrukcyjnych w gminie Czerwonak. Na budowanej kładce w Owińskach instalowany jest 46-metrowy pylon o wadze 63 ton, czyli specjalny maszt, który ma zapewnić stabilność całej konstrukcji. Dźwigi już są, więc jutro będzie można go zobaczyć w pozycji pionowej – napisał kilka dni temu.

Kładka pieszo – rowerowa jest jedną z flagowych inwestycji gminy Czerwonak i Metropolii Poznań. Jak niedawno podkreślali przedstawiciele gminy – konstrukcja kładki stanowi unikatowe rozwiązanie. Najwyższy taras widokowy będzie znajdował się na wysokości 25 metrów nad terenem, co pozwoli na podziwianie terenu Warty z wysokości koron drzew, co samo w sobie będzie stanowić atrakcję turystyczną. Inwestycja powinna być gotowa w połowie przyszłego roku. To kolejny projekt, który jest finansowany ze środków budżetów samorządów lokalnych i Unii Europejskiej. Wartość inwestycji to 26 mln złotych.

epoznan.pl

Opublikowano: 7 listopada 2022